15.06.2026.
8:48
Uživo Rusija: Napad je izvršen; Dramatični snimci prestonice; Broje se mrtvi i povređeni FOTO/VIDEO
Rat u Ukrajini – 1.573. dan. Ruske snage izvele masovne udare na Kijev. Ukrajinska prestonica od ranog jutra je u plamenu. Ukrajina uzvratila udarima na ruske teritorije.
- Sve najnovije informacije o ratu u Ukrajini možete da pratite u blogu B92.net UŽIVO
Uživo
08:31
Rusija: Napadi su izvedeni
Ruske oružane snage napale su objekte ukrajinske odbrambene industrije u Kijevu, Harkovu i Dnjepropetrovsku, saopštilo je jutros Ministarstvo odbrane Rusije.
U saopštenju se navodi da su ruske snage takođe pogodile ukrajinske vojne aerodrome i teritorijalne centre za regrutaciju, preneo je Tass.
Ističe se da su ruske oružane snage na taj način odgovorile na "terorističke akcije" Ukrajine. "Ciljevi udara su postignuti, svi određeni objekti su pogođeni", navodi se u saopštenju.
08:09
"Ukrajinske sankcije" deluju; Pogođeno ključno naftno postrojenje u Jaroslavskoj oblasti Rusije
"Više od 700 km od naše granice, ukrajinske snage su napale ključno naftno postrojenje u Jaroslavskoj oblasti Rusije i pogodile fabriku Azot u Tuli, ključnog dobavljača za proizvodnju eksploziva", objavili su Ukrajinci.
08:08
"Paklena" zora je osvanula
#UkraineRussiaWar #Odessa#Kupyansk #Konstantinovka#Slavyansk #Oreshnik
— Koba (@Krieg2026) June 15, 2026
Dawn in Kyiv. pic.twitter.com/fWLu9SxFeG
08:07
Dramatični snimci Kijeva
Fires set off by Russian strikes overnight are still burning at two of Kyiv's most iconic sites — the Kyiv Pechersk Lavra and Mystetskyi Arsenal — as of 8:15 AM on June 15, Ukraine's State Emergency Service says.
— Euromaidan Press (@EuromaidanPress) June 15, 2026
Flames engulfed 800 sq m on the roof of the Assumption Cathedral… pic.twitter.com/dhFPi386wn
08:07
Snimak zapaljene pravoslavne crkve u Kijevu
Putin thất bại thảm hại khi cố tấn công căn cứ quân sự Ukraine, nhưng tên đồ tể khốn kiếp này đã man rợ thiêu rụi Tu viện Kyiv Pechersk Lavra, di tích thiêng liêng gần 1.000 năm tuổi của dân tộc!…
— Phổ Đà Tiên Sinh 🌿🪸☘️ (@DjenX_Pi) June 15, 2026
08:06
Gori pravoslavna svetinja
By striking the Kyiv Pechersk Lavra, one of the greatest holy sites of Christianity, Putin has forever put his name on the list of history’s worst barbarians.
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) June 15, 2026
He should be damned for centuries. And he will lose this war.
From the Horde in the 13th century to the Nazis and… pic.twitter.com/yatMafK68E
08:04
Udar na rusku Tulsku oblast
Najmanje tri osobe poginule su noćas u ukrajinskom napadu dronovima u ruskoj Tulskoj oblasti, a tri su povređene, uključujući dete, saopštio je načelnik oblasti Dmitrij Miljajev. On je napisao na platformi Maks da je meta napada bilo stambeno naselje u okrugu grada Tule, preneo je Tass.
Miljajev je naveo da je u napadu oštećeno nekoliko privatnih kuća i poslovnih objekata.
08:03
Rusi napali Harkov; Poginuli spasioci
Najmanje pet spasilaca Državne službe za vanredne situacije Ukrajine poginulo je noćas u ruskom napadu na Harkov na severoistoku Ukrajine, a još pet je povređeno kada su gasili požar koji je izbio usled prethodnog ruskog napada, saopštio je ukrajinski ministar unutrašnjih poslova Igor Klimenko.
On je napisao na Telegramu da je u napadu pričinjena značajna materijalna šteta na civilnoj infrastrukturi, preneo je Ukrinform.
08:00
Ukrajinske snage napale ruske položaje u Hersonu
Mostovi kod Čongara i Heničeska oštećeni su u ukrajinskim napadima tokom noći na deo Hersonske oblasti na jugu Ukrajine koji je pod kontrolom Rusije, saopštio je regionalni načelnik Vladimir Saldo.
On je napisao na platformi Maks da je zbog oštećenja mostova blokiran saobraćaj, preneo je Tass.
Saldo je naveo da ukrajinski dronovi i dalje napadaju tu oblast zbog čega stručnjaci ne mogu odmah da procene štetu koja je pričinjena na mostovima.
Pretnja od dronova i dalje postoji, tako da će stručnjaci odmah nakon dobijanja odobrenja od službi za vanredne situacije početi sa procenom obima štete, napisao je on u Maksu .
07:58
Masovni udari; Kijev u plamenu
Najmanje četiri osobe su poginule, a 23 su povređene u ruskom napadu na Kijev tokom noći, dok je požar zahvatio Kijevo-pečersku lavru, jedan od najznačajnijih verskih objekata u Ukrajini, koji je na listi svetske baštine Uneska.
"Kao rezultat masovnog neprijateljskog napada na Kijev, zabeleženi su šteta i požari u skoro svim delovima grada. Službe hitne pomoći rade na oko 50 lokacija. Prema rečima lekara, više od 20 ljudi je povređeno, a među njima i dete i trudnica. Troje povređenih je u bolnici u teškom stanju", saopštio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.
Kako je naveo, požar je izbio na teritoriji Kijevsko-pečerske lavre i zapalio se krov Sabornog hrama Uspenja Presvete Bogorodice.
Na fotografiji koju je objavio britanski Gardijan mogu se videti visoki plamenovi koji se penju ka kupolama Hrama.

Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar