Samardžić asistent – Udineze u 93. do šeste pobede u nizu

Fudbaleri Udinezea pobedili su Veronu rezultatom 2:1 u poslednjem meču 8. kola italijanske Serije A.

Izvor: SN

Ponedeljak, 03.10.2022.

22:42

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Verona je na svom stadionu pružila jak otpor, ali u poslednjim momentima utakmice ostala "praznih ruku", dok je Udineze upisao nova tri boda.

Ovo je, verovali ili ne, šesta uzastopna pobeda Udinezea u Seriji A i oni sada imaju 19 bodova i na trećem su mestu odmah iza Napolija i Atalante.

Škotski fudbaler Džoš Doig je u 23. minutu doneo vođstvo domaćim fudbalerima, dok je Udineze do izjednačenja stigao u drugom poluvremenu, kada je Beto u 70. mintuu zatresao mrežu Verone.

Srpski fudbaler Darko Lazović je za Veronu igrao 73 minuta i zamenio ga je Ajdin Hrustić.

Delovalo je kao da će se meč ovim rezultatom (1:1) i završiti, a onda je fudbaler srpskog porekla Lazar Samardžić asistirao Jaki Bijolu i ovaj u 93. minutu utakmice donosi pobedu crno-belima.

Udineze je bio bolji rival i pritiskao tokom čitavog meča o čemu dovoljno govori odnos šuteva na gol, kojih Verona ima 7, a Udineze 21... Udineze je imao više udaraca u okvir gola (8) nego Verona ukupno.