Dve asistencije Mesija, gol 18-godišnjaka i nova pobeda Barselone

Fudbaleri Barselone savladali su Osasunu na gostovanju sa 2:0 (1:0), u meču 26. kola španske LaLige.

Subota, 06.03.2021.

22:49

EPA-EFE/Jesus Diges

Barselona je upisala treći uzastopni trijumf u domaćem šampionatu i sada je na dva boda od vodećeg Atletiko.

Atletiko Madrid ima dve utakmice više od Barselone.

Počelo je sjajnom odbranom Ter Štegena u 14. minutu, kada je šutirao Enrike Barha.

Crveni karton je zbog oštrog starta zaradio Serhio Erera, ali je glavni sudija dobio informaciju iz VAR sobe da start nije za isključenje i posle gledanja snimka Giljermo Kvadra je poništio crveni karton.

Barselona je do prednosti došla u 30. minutu, kada je Lionel Mesi asistirao Đordiju Albi za vođstvo.

Ter Štegen se do kraja poluvremena istakao još jednom dobrom odbranom, posle šuta Garsije.

Barselona je pobedu potvrdila u 83. minutu.

Strelac je bio 18-godišnji vezista Moriba, a asistent je ponovo bio Mesi.