Prvi poraz Šakote na klupi Zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Cedevita Olimpije sa 75:64, u derbiju 9. kola ABA lige.

Izvor: MT

Nedelja, 01.12.2019.

16:40

Ovo je prvi poraz Dragana Šakote na klupi aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.

Domaće su do trijumfa predvodili Rajan Boutrajt sa 17 poena i tri aistencije i Marko Simonović sa 16 poena i sedam skokova.

Dobru partiju su pružili i Majk Cirbes, Andrija Stipanović i Miler-Mekintajer koji su postigli po osam poena.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Lorenco Braun, koji je postiga 17 poena, a uz to je dodao i pet asistencija, odnosno četiri skoka.

Dvocifren je još bio Bili Beron, koji je ubacio 10 poena, dok su po šest postigli Čarls Dženkins i Filip Čović.

Nakon prvih nekoliko "praznih" minuta, izabranici Dragana Šakote su prvi u ušli u ritam.

U tim trenucima najbolji na terenu je bio Kuzmić, koji je razigravao, ali i postizao poene za maksimalnu prednost u tom trenutku od +8 (12:4).

Tajm-aut Slavena Rimca je urodio plodom, a seriju od 8:0 domaćih predvodio je Rajan Boutrajt.

Drugu četvrtinu odlično je počeo Krušlin, koji je doneo prvu prednost svojoj ekipi na ovoj utakmici (19:16).
Usledila je dobra završnica prvog poluvremena gostiju, koju je predvodio Bili Beron, iskoristivši slobodna bacanja, a zatim i otvorenu trojku pa je rezultat na poluvremenu glasio – 35:32.

Nakon nešto tvrđeg početka 3/4, izabranici Slavena Rimca su brzo došli do nove dvocifrene prednosti, pre svega zahvaljujući preciznosti Miler-Mekintajera i Simonovića van 6,75m.

Poslednji ozbiljniji pokušaj Zvezde da se vrati u meč bio je krajem treće četvrtine, kada je Lorenco Braun pogodio nekoliko šuteva. Prišli su crveno-beli na samo četiri poena zaostatka, ali to je bilo sve.

Usledila je nova serija domaćih, a u tim trenucima najbolji na terenu su bili upravo bivši igrači Zvezde – Blažič i Simonović. Cedevita Olimpija je rutinski sačuvala prednost i na kraju pobedila velikog rivala sa 75:64.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje FMP, dok slovenačka ekipa gostuje podgoričkoj Budućnosti.