NLB: Radnički pobedio Cibonu

Košarkaši Radničkog pobedili su Cibonu u Kragujevcu sa 72:64 u pretposlednjem, 25. kolu NLB lige.

Sreda, 17.03.2010.

19:44

Radnički sada zauzima 11. poziciju sa 11 pobeda i 14 poraza. Najzaslužniji za trijumf nad Zagrepčanima bio je krilni centar Marko Brkić sa 26 poena i 6 skokova, Dragan Milosavljević ubacio je 13, a Aleksić i Pantić po 10 poena. Cibonu, koja sada ima skor 19-6, predvodio je Samo Udrih sa 15 poena, Gordon je ubacio 12 (8ast), a Tomas i Andrić po 11 poena.

Domaći tim je bolje počeo meč i posle četiri uzastopna poena Pantića poveo je sa +9 (16:7). Zahvaljujući raspoloženom Gordonu i posle Lukši Andriću Cibosi već sredinom druge deonice uspostavljaju rezultatsku ravnotežu (29:29).

Tomas je pogodio trojku za vođstvo gostiju, a do poluvremena se razigrao i Radošević, pa je Cibona vodila 40:35 pred 15-minutni odmor.

Serijom 7-0 koju je trojkom okončao Udrih Cibona je povela 47:37, ali sjajni Brkić postiže šest poena u nizu, a Aleksić pogađa trojku i čini zaostatak Radničkog podnošljivim pred poslednjih deset minuta (51:48).

U poslednjoj četvrtini razigrao se Milosavljević, koji je pogodio tri trojke, uključujući i prelomnu za vođstvo tima Mute Nikolića 66:60 na nešto više od dva minuta do kraja.

U završnici Cibona nije uspela da učini završnicu neizvesnom, pa je Radnički zabeležio pobedu.

Radnički: Šepa, Čakarević 3, Kotiševski 2, Milosavljević 13, Urazmanov 2, Veljović, Mijatović 4, Aleksić 10, Pantić 10, Stefanović, Brkić 26, Kljajević 2
Cibona: Vrbanc, Gordon 12, Troha, Radošević 4, Vukušić 6, Andrić 11, Bagarić 5, Zubčić, I. Tomas, Udrih 15, M. Tomas 11.