Pred utakmicu s Italijom u Đenovi, huligani iz Srbije napali golmana Stojkovića, potom divljali na stadionu, zbog čega je meč prekinut. Za sad nema uhapšenih.
Izvor: B92, Tanjug
Vladimir Stojković primljen je u bolnicu u Đenovi na pregled zbog povreda zadobijenih u napadu huligana.
Italijanski dnevnik "Korijere dela sport" naveo je da Stojković nije ozbiljno povređen, već da je više preventivno bio na pregledima. Generalni konzul Srbije u Italiji Ivana Pejović kazala je za B92 da, za sada, niko od navijača Srbije nije uhapšen.
Ivana Pejović je rekla da italijanska policija smešta navijače u autobuse, kao i da ne zna da li će iko od njih u Italiji biti procesuiran.
"Polako ih stavljaju u autobuse, daće im pratnju i izaći će iz zemlje. Niko nije uhapšen, za sada je sve pod kontrolom. Meni je bitno da svaki naš građanin živ i zdrav napusti ovaj stadion i da na dalje, ne bude nikakvih incidenata", navela je ona.
Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Srbija-Italija u Đenovi prvo je kasnila zbog divljanja navijača Srbije, koji su izazvali incidente na tribinama, a kada je i počela, nakon samo 7 minuta igre, prekinuta je.
Umesto utakmice i fudbalera, gledaoci su mogli da vide navijače Srbije na ogradi, huligane sa testerama i šipkama u rukama na tribinama, transparent "Kosovo je Srbija" i veliki broj italijanskih policajaca u opremi za rasturanje demonstracija.
(Beta)
Prethodno, oko 30 navijača uspelo je da dođe do autobusa sa igračima, njih 5-6 ušlo je unutra i ubacilo baklju, te krenuli da linčuju golmana reprezentacije Vladimira Stojkovića, ali su ostali reprezentativci zaustavili napad. Huligani su organizovano krenuli iz Beograda, a stigli su do autobusa s reprezentativcima neposredno pred polazak fudbalera na stadion, saznaje B92.
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić je izjavio da se naručilac ovih nereda nalazi u Beogradu i da je stvar državnih organa da to ispitaju. Podsetimo, Karadžić je pre dva dana izjavio da ima informacije da postoje organizovane grupe za koje se pretpostvalja da će izazvati incidente.
U MUP-u Srbije kažu da su spremni da pruže svu potrebnu pomoć italijanskoj policiji, ako to bude zatraženo, a stigla je i reakcija iz Ministarstva omladine i sporta, o čemu možete čitati u posebnoj vesti.
A vest o divljanju u Đenovi i prekidu fudbalske utakmice ponovo je dovela Srbiju u fokus svetskih medija.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.380 dan. Ruske snage su jutros granatirale Dnjeprovski okrug Herson, ranivši tri osobe, izvestila je Hersonska regionalna vojna uprava (VU) na Telegramu, prenosi Ukrinform.
Rat u Ukrajini – 1.382. dan. Tri osobe su povređene u masovnom vazdušnom napadu ruskih trupa u Kijevskoj oblasti, saopštio je jutros načelnik kijevske vojne administracije Nikola Kalašnik.
Sa početkom postepene impementacije EES sistema na graničnim prelazima pojedinih zemalja Evropske unije počele su i nesnosne gužve za turiste iz Srbije.
Australijska kompanija "Vulcan Energy" u Nemačkoj ulazi u završnu fazu priprema za početak vađenja litijuma u Gornjem Rajnskom Grabenu, jednom od najperspektivnijih geotermalnih područja u Evropi, piše portal "Srpski ugao".
Finalni izveštaj nezavisne američke federalne agencije za rekonstrukciju Avganistana potvrdio je da američko naoružanje vredno milijarde dolara, a koji su ostali nakon povlačenja snaga SAD, sada čine okosnicu talibanskog bezbednosnog aparata, prenose mediji.
Rat u Ukrajini – 1.383. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski razgovarao je telefonom sa specijalnim američkim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Džaredom Kušnerom o okončanju rata u Ukrajini.
U biblioteci egipatskih starina u muzeju Luvr u Parizu, u novembru je otkrivena velika "poplava prljave vode", koja je pogodila značajan deo biblioteke egipatskih starina i oštetila je mnoge knjige i dokumenta, prenosi danas televizija BFM.
Meštanina jednog kadanskog grada policija je upozorila zbog natpisa "Deda Mraz ne postoji" okačenog na njegovoj kući koji je, kako je rečeno, uznemirio građane i decu.
Velika novogodišnja i božićna jelka ukrašena crvenim i zlatnim ukrasima postavljena je u subotu u Vitlejemu na Zapadnoj obali, prvi put od početka rata u Gazi.
Jajasu jedna od onih namirnica koju ćete pronaći u gotovo svakom frižideru. Neizostavan su deo doručka, ali koriste se i u brojnim slanim jelima za ručak i večeru te kao ključni sastojak u poslasticama.
Božić je pred vratima, a s njim i nezaobilazno gledanje prazničnih klasika. Jedan od najomiljenijih bez sumnje je Elf (Vilenjak) iz 2003. godine, priča o Badiju, čoveku koji je odrastao među vilenjacima i koji traži svog biološkog oca.
Objavljene su nominacije za 31. dodelu nagrada Critics Choice Awards, a ovogodišnje filmske kategorije predvode filmovi "Sinners" i "One Battle After Another".
Direktor je zaključio porukom da “snovi ostaju snovi dok ih ne ostvariš” i podsetio da se u esportu uspeh ne može postići bez realnih resursa i održive strukture.
Za sve one koji imaju takmičarski duh, tokom tri dana festivala imaće priliku da pokažu svoje veštine na mnogim esports turnirima koje organizuje Klan RUR i da osvoje novčane nagrade!
The ICC has issued arrest warrants for Russian President Vladimir Putin and five other individuals over their alleged involvement in war crimes in Ukraine.
The Navy of Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corps fired ballistic and cruise missiles at simulated targets in the Persian Gulf during two days of military drills aimed at deterring foreign threats.
Former CIA agent John Kiriakou has revealed which countries he currently considers the most dangerous in the world, recalling trips that ended in tragedy.
American basketball player Wade Baldwin spoke about the wave of coaching changes in elite European basketball, including the resignations of Željko Obradović and Ettore Messina, as well as the dismissal of Igor Kokoškov.
Američki predsednik Donald Tramp vratio se iz Japana očaran ultra-kompaktnim kei automobilima koji gospodare uskim ulicama Tokija i drugih japanskih gradova.
Komentari 297
Pogledaj komentare