Fudbal 3

5.5.2024.

19:30

Bajer se ne šali – "petarda" protiv Ajntrahta u Frankfurtu VIDEO

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su ubedljivo savladali Ajntraht iz Frankfurta sa 5:1, u okviru 32. kola Bundeslige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Bajer je već nekoliko kola ranije uspeo da osvoji titulu u Bundesligi, ali je blizu još jednog poduhvata, a to je da završi sezonu bez poraza u šampionatu.

Posle ove pobede, ostalo im je još dva meča da ispune taj cilj, gostovanje Bohumu u sledećoj rundi i za kraj pred svojom publikom igraju protiv Augsburga.

U igri su dalje Kup Nemačke, gde ih očekuje finale protiv Kajzerslauterna, kao i Liga Evrope, gde u polufinalu igraju protiv Rome (u prvom meču su slavili 2:0 u Italiji).

Sa druge strane Ajntraht drži mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone. Trenutno su na šestoj poziciji sa 45 bodova.

Ekipa iz Leverkuzena je odlično ušla u meč i već u 12. minutu povela pogotkom Granita Džake, koji je uspeo da se upiše u strelce na asistenciju Adama Hložeka – 1:0.

Ipak, u 32. minutu mladi Francuz Ugo Ekitike je uspeo da poravna rezultat na 1:1, posle dodavanja Faresa Čaibija.

Do poluvremena je ponovo Bajer uspeo da povede, Hložek se ponovo našao u ulozi asistenta, a Patrik Šik je zatresao mrežu za 2:1.

Nastavio je Leverukzen sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Prvo je u 58. minutu Egzekel Palasios bio siguran sa bele tačke. Potom je Hložek došao do treće asistencije, kada je u 77. minutu asistirao Džeremiju Frimpongu, a tačku na meč je stavio Viktor Bonifejs u 89. minutu sa bele tačke, kada je pogodio za konačnih 5:1.