Srbija

Utorak, 21.05.2013.

12:36

Lekcija kako privući investitore

Izvršna direktorka Američke privredne komore u Srbiji - Maja Piščević piše o svojim iskustvima u vezi sa prvom srpskom IT investicionom konferenciji.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

"Organizovati investicionu konferenciju “I believe in Serbia” sa udaljenosti od preko 10.000 km (Beograd – San Francisko) predstavljalo je za mene, kao i za čitav tim koji je u pripremama učestvovao, radikalno drugačije iskustvo od bilo čega što smo zajedno ili pojedinačno ikada ranije radili", piše Maja Pišćević.

Za početak, ono što sada smem da priznam je da smo u startu imali duboko pogrešna očekivanja u vezi odziva učesnika konferencije, iznad svega jer smo pošli od sopstvene percepcije značaja događaja. Za nas je sama činjenica da delegaciju predvodi premijer Srbije predstavljala nezaobilazni garant uspeha za koji je bilo potrebno još samo obezbediti kvalitetnu listu učesnika i zabaciti udicu.

Nažalost, u praksi nije bilo tako. Većina naših potencijalnih učesnika nije imala gotovo nikakvo predznanje o zemlji iz koje dolazi prvi čovek njene Vlade, pa ih samim tim ni činjenica njegovog liderstva nije ‘dojmila’ onoliko koliko smo mi očekivali. Dobra pak strana ovog saznanja bila je da naša publika nije bila opterećena negativnim predrasudama o Srbiji što nam je donekle olakšalo promociju događaja.

Više o ovoj temi možete pročitati ovde.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: