Magija malih terena: Seoski fudbal na britanski način

I širom Ostrva mali fudbalski tereni donose čaroliju kakve nema na velikim stadionima.

Nedelja, 13.10.2019.

09:34

Paul Thompson

Daleko od glamura koji donosi Premijer liga, hiljade fudbalera igra za lokalne fudbalske timove.

Ove godine se obeležava deseti uzastopni Dan niželigaškog fudbala. Fotografi magazina Kada subota dođe, dokumentovali su utakmice poslednjih 15 godina i BBC vam predstavlja malu selekciju iz njihove arhive.
Dva navijaèa Matlok Tauna èitaju program utakmice pre meèa kvalifikacija treæeg kola protiv Istvud Tauna u Kouzvej Lejnu u Metloku 2010. godine. Gosti iz Notingema pobedili su sa 3:0. Meè je pratilo 655 gledalaca./Colin McPherson
Navijaèice gledaju drugo poluvreme na Marin Treval Areni, terenu Marin fudbalskog kluba koji je ugostio Ajklston 2015. godine. Utakmicu koju se završila pobedom domaæina od 3:1 gledalo je 398 ljudi. Marin je osnovan u Krosbiju, Mersisajdu i igra u Ro
Dvojica navijaèa Glosop Nort Enda èekaju da timovi izaðu na teren. Glosop Nort End je utakmicu igrao sa Barnoldsvik Taunom u Vodkat Nort Vest ligi na Surej Strit terenu. Gosti su dobili utakmicu sa golom razlike, a meè su pratile 203 osobe. Glosop No
Gostujuæi vezni igraè Džek O'Liri daje gol i njegov tim u prvom poluvremenu dolazi u voðstvo na stadionu Brein Bojs Vest Vju, dok Bekap Borou (igraèi u crnom) igraju za Holker Old Bojs u Nort Vest Kauntis ligu./Colin McPherson
Pomoæni sudija na Milbrun Parku, u Aleksandriji, nakon što je fudbalski klub Vel of Leven ( u plavom) ugostio Ašfild iz Škotske vest lige 2016. godine. Vel od Leven bio je jedan od osnivaèa Škotske lige 1890. godine i ostao deo SFA do 1929. godine. P
Pomoæni sudija èisti kopaèke nakon meèa izmeðu Harviè i Parkston i Barnstona na Rojal Ouk Graundu 2017. godine. Harviè i Parkston su stigli do finala u Amaterskom kupu 1953. godine. Igrali su pred 100.000 ljudi na Vembli stadionu./Simon Gill
Landudno je dva puta poveo protiv Denbig Tauna 2015. godine, ali je na kraju bilo nerešeno. Tako Landudno nije uspeo da se plasira prvu ligu Velsa./Paul Thompson
Poèetak utakmice izmeðu Burntisajland Šipjarda i Kolvil Parka 2017. godine./Paul Thompson
Mali pas na terasi stadiona tokom poluvremena prijateljske utakmice na Mur Lejn Salfordu izmeðu Salford Sitija i fudbalskog kluba Junajted Manèester./Paul Thompson
Igraèi Stamforda se okupljaju u baru nakon Nortern premijer lige izmeðu Stamforda i Marin na Daniels stadionu. Marin je dobio utakmicu sa 4:2 pred 320 navijaèa 2014. godine./Simon Gill
All photographs courtesy When Saturday Comes.