Arsenal razočarao – Bornmut pobedio "Tobdžije"

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju od Bornumta sa 2:1, u 23. kolu Premijer lige.

Nedelja, 14.01.2018.

16:23

Arsenal razočarao – Bornmut pobedio
Getty Images

Domaći fudbaleri došli su do preokreta u drugom poluvremenu, pošto su od 52. minuta gubili

Hektor Beljerin bio je strelac za Arsenal, ali gosti nisu umeli da zadrže prednost.

Nije ekipa Arsena Vengera izgledala dobro na terenu i može se reći da je Bornmut usled veće želje došao zasluženo do pobede.

Izabranici Edija Hou do izjednačenja dolaze u 74. minutu. Mouse i Frejser su kombinovali na desnoj strani, Frejser je potom poslao loptu u kazneni prostor, a Vilson iskoristio veliku grešku Čeha.

Golman Arsenala loše je procenio let lopte i direktno je zaslužan za ovaj gol Bornmuta. Samo četiri minuta kasnije Vilson se našao u ulozi asistenta.

Napadač domaćih lepo je spustio loptu Džordanu Aibu, a ovaj snažnim udarcem savladao golmana Arsenala.

Napadi Arsenala do kraja meča bili su jalovi, nisu uspevali da ozbiljnije zaprete, pa su tako doživeli šesti porazu sezoni. Ekipa Arsena Vengera nalazi su lošoj situaciji, pošto zauzimaju sedmo mesto sa četiri boda manje od Totenhema.

Sa druge strane, Bornmut sada lakše diše, novim dobrim rezultatom probili su se na 13. poziciju.

1. Man. Siti 22 20 2 0 64:13 62
2. Man. Junajted 22 14 5 3 45:16 47
3. Čelsi 23 14 5 4 41:16 47
4. Liverpul 22 12 8 2 50:25 44
5. Totenhem 23 13 5 5 46:21 44
6. Arsenal 23 11 6 6 41:30 39
7. Burnli 23 9 7 7 19:20 34
8. Lester 23 8 7 8 34:32 31