Rosoneri rutinski savladali Sasuolo, SPAL do boda

Fudbaleri Milana pobedili su Sasuolo sa 2:0 u poslednjoj utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Izvor: SM

Nedelja, 05.11.2017.

22:47

Getty Images

Golove za Milan postigli su Alesio Romanjoli u 39. minutu i Suso u 67

Odmah su Rosoneri zapretili preko Susa koji je izveo odličan slobodan udarac, ali je Konsilju spasao svoj gol.

Ipak, u 39. mintutu posle centaršuta Čalhanoglua na pravom mestu bio je Romanjoli vođstvo od 1:0.

Milan je nastavio gde je i stao i u drugom delu meča i u 67. minutu duplirao vođstvo. Suso je posle odličnog solo prodora matirao golmana gostiju i postavio konačan rezultat 2:0.

Posle 12 odigranih kola Milan se nalaz na sedmom mestu sa 19 bodova i nalazi se na 7. mestu, dok je Sasuolo na 17. mestu sa samo osam.

Fudbaleri Atalante i SPAL odigrali su nerešeno 1:1.

Atalanta je pred svojim navijačima povela golom Brajana Kristante u 23. minutu, da bi SPAL izjednačio preko Luka Rica u 64.

Domaćin je od 69. minutu ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Remo Frojler dobio direktan crveni karton, ali Spal do kraja susreta nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost na terenu. Tabela:
1. Napoli 12 10 2 0 32:8 32
2. Juventus 12 10 1 1 35:11 31
3. Inter 12 9 3 0 23:9 30
4. Lacio 11 9 1 1 31:12 28
5. Roma 11 9 0 2 21:7 27
6. Sampdorija 11 7 2 2 24:13 23
7. Milan 12 6 1 5 18:16 19
8. Torino 12 4 5 3 17:19 17