Odbojkašice poražene od Italije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Italije sa 3:0, po setovima 25:20, 25:15, 25:22 u meču za plasman od petog do osmog mesta na SP.

Subota, 13.11.2010.

11:43

Protivnik najboljim srpskim odbojkašicama u utakmici za 7. mesto biće selekcija Nemačke koja je izgubila od Turske sa 3:2 (25:23, 25:18, 14:25, 20:25, 15:11).

U duelu sa Italijom odbojkašice Srbije su odigrale solidnu utakmicu, ali je Italija bila bolja u odlučujućim momentima.

Srbija će se boriti za sedmo mesto na SP u Japanu, pošto je poražena od Italije, u meču u kome su Italijanke bile konkretnije i posebno kvalitetnije u završnicama setova.

U prvom setu, Srbija je vodila sa 6:3 i 8:5, posle čega su Italijanke izjednačile, a zatim i preuzele vođstvo. Borba poen za poen vodila se do rezultata 19:18 za Italiju, kada su, najviše zahvaljujući greškama srpskih odbojkašica, Italijanke serijom 5:0 praktično rešile prvi set u svoju korist.

Od početka drugog seta Italijanke su vodile i tokom oba tehnička odmora imale prednost od četiri poena. Srbija je ponovo u finišu seta napravila nekoliko vezanih grešaka, što je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf Italije u drugom setu i za vođstvo od 2:0.

Srbija je odlično počela treći set i vrlo brzo stekla prednost od pet poena. Ipak, na drugom tehničkom odmoru Italija je imala poen prednost. Ponovo je Srbija u finišu napravila nekoliko grešaka, koje su donele prednost Italiji.

Usledilo je izjednačenje i borba poen za poen, da bi Italija ponovo izvanredno finiširala za maksimalnu pobedu.

Srbija će u nedelju u utakmici za sedmo mesto igrati protiv Nemačke.

Srbija: Nikolić (4), Brakočević (3), Malagurski (7), Krsmanović (7), Majstorović (1), Molnar (6), Antonijević, Vesović (2), Ognjenović (2), Veljković, Rašić (8), Ćebić. Treneri: Zoran Terzić i Branko Kovačević.

Italija: Barćelini, Krisanti, Rondon, Di Julijo, Kardulo, Ortolani (5), Pićinini (12), Arigeti (11), Lo Bjanko (3), Del Kore (8), Boseti (1), Đoli (15). Treneri: Masimo Barbolini i Marko Braći.