BL: Hofenhajm ubedljiv, HSV-u derbi

Fudbaleri Hofenhajma deklarisali su na svom terenu Verder iz Bremena sa 4:1 u prvom kolu Bundeslige.

Subota, 21.08.2010.

18:37

Sent Pauli se posle osam godina vratio u Bundesligu i slavio na gostovanju u Frajburgu sa 3:1.

I Kajzerslautern je pobedom počeo novu sezonu. Novajlije u Bundesligi su slavili sa 3:1 na gostovanju Kelnu. Hanover je slavio protiv Ajntarhta sa 2:1, dok su Borusija Menhengladbah i Ninberg odigrali nerešeno 1:1.U poslednjem meču dana Hamburg je slavio protiv Šalke sa 2:1, a dvostruki strelac je bio Rud van Nisterloj.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Holanđanin je doveo u vođstvo svoj tim u 46. minutu. Džeferson Farfan je postigao gol za izjednačenje u 80. minutu, ali samo tri minuta kasnije van Nisterloj novi golom donosi pobedu svom tim na otvaranju sezone. Reprezentativac Srbije Gojko Kačar ušao je u igru u 79. minutu umesto Elijara Elije. Za Šalke je u ovom susretu debitovao Raul, ali je teen napustio u 63. minutu. Gosti su polsednjih pola sata igrali sa igračem manje zbog isključenja Hovedesa.

Verder je odlično počeo duel u Hofenhajmu i u trećem minutu je povego golom kapitena Torstena Fringsa iz penala. Od tog trenutka na terenu je postojala samo domaća ekipa, za koju je Demba Ba u 20. minutu postigao izjednačujući gol.

Penijel Mlapa je u 37. minutu doneo preokret Hofenhajmu, a domaćin je do ubedljive pobede došao pogocima reprezentativaca Bosne i hercegovine Vedada Ibiševića u 41. i Sejada Salihovića u 43. minutu.

Povratnik u Bundesligu, Sent Pauli u Frajburgu je gubio sa 1:0 od 78. minutu, kada je gol za domaće dao Papis Sise. Ipak u poslednjih deset minuta usledio je veliki preokret. Prvo je u 83. minutu izjednačio Fabijan Bol, zatim je u 89. minutu vodeći gol za Hofenhajm postigao Ričard Sukuta-Pasu, a pobedu SentPaulija potvrdio je Fin Bartels u poslednjem minutu meča.

Još jedan povratnik u Bundesligu, došao je do pobede od 3:1 u prvom kolu. Kajzerslautern je u gostima su savladao Keln sa 3:1, a dvostruki strelac bio je hrvatski internacionalac Srđan Lakić.