Zlatić šesti, Mikec sedmi

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Andrija Zlatić osvojio je šesto mesto u gađanju malokalibarskim pištoljem na Svetskom kupu u Beogradu.

Četvrtak, 01.07.2010.

15:16

U istoj disciplini Damir Mikec je bio osvojio je sedmo mesto.

Zlatić je takmičenje završio sa 657,9 (561) krugova, dok je Mikec ubio 657,2 (563) kruga. Zlatić je posle kvalifikmacija bio šesti i tu poziciju je zadržao u finalu, dok je Mikec u finalnu seriju ušao kao petoplasirani.

Treći srpski predstavnik u toj disciplini Dimitrije Grgić zauzeo je 17. mesto sa 556 krugova.

Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Oleg Omelčuk sa 665 (569) krugova, drugi je bio Slovak Pavol Kap sa 664,7 (571) krugova, a treći Vladimir Isakov iz Rusije sa 663,1 (569) krogova.

U petak će na vatrenu liniju u kvfalifikacijama malokalibarskom puškom 60 metaka ležeći izaći Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Milenko Sebić. U eliminacijama malokalibarskom puškom 3 puta 20 metaka gadjaće Lidija Mihajlović, Andrea Arsović i Bojana Nikolić.