Kiks Spursa, sigurni Vila i L'pul

U prvih šest utakmica 24. kola Premijer lige postignuto je 11 golova, najviše u Halu, četiri, gde je gostovao Vulverhempton.

Subota, 30.01.2010.

18:10

Liverpul je sa 2:0 pobedio Bolton i remijem Totenhema vratio se u igru za mesto u Ligi šampiona. ’Spursi’ su u 90. minutu ostali bez pobede u Birmingemu (1:1), a Agbonlaor je sa dva gola doneo pobedu Vili protiv Fulama. Hal je dva puta vodio protiv Vulvsa koji su bez Milijaša izvukli 2:2. Everton je golom Kejhila uspeo da savlada Vigan za koji je veoma dobro branio Vladimir Stojković.

U poslednjem meču dana lider Čelsi je sa 2:1 savladao veoma dobri Barnli. 'Plavci' su bili znatno bolji od rivala, poveli su već u 28 minutu preko Nikolasa Anelke kojem je asistirao njegov zemljak Maluda. Međutim, u petom minutu nastavka Flečer je iskoristio jednu od retkih šansi Barnlija i matirao Čeha. Čelsi se u naradnih pola sata poprilično mučio sa odbranom domaćina, teško su dolazili u gol šansu, ali je kapiten tima Džon Teri ipak uspeo da na centaršut Frenka Lamparda u 83. minutu donese tri veoma bitna boda lideru. Londonski tim sada ima četiri boda više od Mančester junajteda kojeg u nedelju očekuje veliki derbi sa Arsenalom na 'Emirejtsu'.

Totenhem je već treći put u poslednja četiri kola igrao nerešeno i dozvolio Liverpulu da smanji zaostatak na tabeli na samo jedan poen. ’Pevci’ su bili bolji u Birmingema na gostovanju tokom većeg dela meča, a do gola su stigli u 69. minutu preko Džermejna Defoa koji je sa nekoliko metara zakucao loptu u mrežu domaćeg tima što je njegov 15. gol u sezoni. Međutim, i Birmingem je imao svoje šanse, pre svih Benites, a jednu takvu je u nadoknadi vremena iskoristio Ridžvel koji je doneo bod svom timu.

Venegor of Heselink je postigao za Hal gol u 11. minutu, a Aron Hunt u 52. iz penala i oba igrača su u tim trenucima donosila prednost svom timu protvi Vulvsa. Ipak, gosti su prvo izjednačili u 49. minutu autogolom Gardnera, a u 67. Džarvis je doneo bod ’vukovima’. Nenad Milijaš je ceo meč presedeo na klupi.