Bobketsima produžetak u Finiksu

Prethodne noći na pet NBA utakmica gosti su odneli dve pobede, a najzanimljivije je bilo u Finiksu gde je igra produžetak.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Sreda, 27.01.2010.

08:16

Saša Pavlović je u porazu Timbervulvsa od Njujorka sa 132:105 učestvovao sa 16 poena za 19 minuta. Golden Stejt je izgubio Sakramenta sa 99:96. Vladimir Radmanović je bio starter za Voriorse, ali je na parketu proveo samo sedam minuta upisavši jednu prodatu loptu i jednu ličnu grešku.

Lejkersi su slavili u Vašingtonu sa 115:103, Dalas je pobedio Milvoki sa 108:107, Dok je Šarlot pobedio Sanse u Finiksu posle produžetka sa 114:109.

Los Anđeles Lejkersi odigrali su inspirativnu košarku u prestonici. U ključnoj drugoj četvrtini šutirali su 59 posto iz igre, a naterali su Vizardse da naprave šest grešaka. Pau Gasol i Kobi Brajant su upisali po 26 poena. Lejkersi su izgubili šest od poslednjih osam utakmica na gostovanjim, a trenutno imaju skor 2-2 na turneji koja će trajati osam dana. U domaćoj ekipi Entuan Džejmison je zabeležio 27 poena.

Dejvid Li je zabeležio 28 poena i 10 skokova, Al Harington je imao 26 poena, a Vilson Čendler 20 i pored povrede leve prepone. Pobeda Niksa nad Timbervulvsima došla je samo dva dana posle najubedljivijeg poraza Njujorka kod kuće u istoriji kluba. Na duelu protiv Vulvsa, Niksi su vodili sa 36 poena, a postigli su prvih 15 poena na duelu. 132 poena je ovosezonski klupski rekord, a Njujork je postao tek treći tim u istoriji lige koji je u dve uzastopne utakmice izgubio sa 50 i dobio sa 20 poena razlike. Kod Minesote Kori Bruer je postigao 22 poena.

Dalas je slavio protiv Milvokija, a Dirk Novicki je zabeležio 28 poena. Sjajno mu je asistirao Džejson Teri sa 21 poenom. Duel je bio izuzetno uzbudljiv u završnici, pošto je Karlos Delfino promašio šut sa 2-3 metra od koša sa zvukom sirene. Endru Bogut je upisao rekord sezone sa 32 poena, šutirajući iz igre 13-14, dok je Delfino upisao 22. Baksima je ovo bio 18. poraz na strani, gde imaju samo pet pobeda. Meveriksi su izjednačili NBA rekord sa 10 uzastopno dobijenih utakmica u kojima je razlika jedan poen. Usamljeni rekorderi do sada su bili Sent Luis Hoksi koji su dobili deset duela u sezoni 1959/60.

Stiven Džekson je postigao 30 poena, a Šarlot je postigao devet od prvih 11 poena u produžetku u trijumfu Bobketsa u Finiksu. Džekson je izjednačio na 98:98 trojkom 19 sekundi pre kraja. On je pogodio prvi koš u produžetku i tako dao Bobketsima tek drugo vođstvo na duelu. Šarlot je produžio seriju pobeda na tri. Na drugoj strani Stiv Neš je imao 23 poena i devet asistencija, a Sansi su izgubili sedmu od poslednjih devet utakmica. Nekadašnji igrač Sansa Boris Dijao je dao 24 poena.

Beno Udrih je dao 24, a Tajrik Evans 23 poena pomogavši Kingsima da prekinu niz od sedam uzastopnih poraza. Kingsi su u prvih 30 utakmica držali procenat uspešnosti na 50, ali su od pobede protiv Denvera 28. decembra izgubili 12 od 13 duela. Sakramento je u drugoj četvrtini vodio sa 21 poenom razlike, da bi na kraju strahovali za trijumf. Spenser Hejvs je imao 18 poena i 13 skokova, dok je Skot Mej zabeležio sedam poena i 11 skokova. Kod Voriorsa Stiven Kari je upisao 27 poena, devet skokova i šest asistencija. Kartije Martin je imao 20 poena, a Kori Mageti 19.