JSL:Zvezdi 'titula', remi Partizana

U mečevima 15. kola Jelen Superlige, Mladi radnik je u Požarevcu remizirao sa Partizanom, dok su pobede zabeležili BSK i Smederevo.

Subota, 12.12.2009.

13:34

Mladi radnik izvukao je remi (1:1) sa Partizanom čime je Crvena zvezda osvojila jesenju titulu jer je u poslednjem meču kola dobila Spartak 5:2. Borac je savladao Čukarički sa 2:1, BSK je na Karaburmi slavio protiv OFK Beograda sa 2:0, istim rezultatom je Smederevo pobedilo Jagodinu, dok su mečevi Javor – Hajduk i Metalac – Rad završeni nerešeno 1:1.

Partizan je u Požarevcu došao u vođstvo kada je Adem Ljajić iskoristio grešku defanzivca Bobana Cenića i asistirao Moreiri koji je u situaciji "jedan na jedan" savladao Pejovića. Domaća ekipa je izjednačila sredinom drugog poluvremena kada je posle prekida Lazić iz neposredne blizine savladao Božovića. Moreira je u sudijskoj nadoknadi imao stoprocentnu šansu ali nije bio dovoljno precizan, tako da su ’crno-beli’ u Požarevcu osvojili samo bod.

'Crno-beli' sada zaostaju tri boda za Crvenom zvezdom na prvom mestu. 'Crveno-beli' su u poslednjem meču u subotu bili ubedljivi protiv Spartaka sa 5:2 i tako potvrdili titulu jesenjeg šampiona.

Borac je u Čačku posle pola sata igre imao dva gola prednosti posle golova Mugoše i Grkajca, ali je neizvesnost u nastavku obezbedio Nedeljković sedam minuta pre kraja poluvremena. Ipak, u nastavku nije bilo golova tako da su bodovi ostali u Čačku.

Smederevo je još u prvom poluvremenu obezbedilo pobedu protiv Jagodine, a dvostruki strelac bio je Saša Ranković.

Metalac i Rad su u derbiju začelja odigrali nerešeno 1:1. Domaća ekipa je povela već u osmom minutu pogotkom Savićevića, ali je Kaluđerović izjednačio i istovremeno postavio konačan rezultat u 33. minutu.

Hajduk je u Ivanjici imao na poluvremenu prednost posle pogotka Radanovića, ali je bod domaćoj ekipi Javora doneo Radović u šestom minutu nastavka.

Iznenađenje su napravili fudbaleri BSK-a koji su na Karaburmi savladali OFK Beograd sa 2:0. Ekipa iz Borče, koja domaće mečeve igra upravo na Karaburmi, povela je već u šestom minutu pogotkom Đukića. Sve nedoumice oko pitanja pobednika otklonio je Savić u 81. minutu, golom koji je potvrdio četvrtu pobedu novajlije u Superligi.