LŠ: Zagreb dramom do pobede

Rukometaši Kila, Zagreba, Monpeljea i Čehovskih Medveda zabeležili su pobede u poslednje četiri utakmice petog kola Lige šampiona.

Nedelja, 15.11.2009.

22:29

„Zebre“ su u gostima bile ubedljive protiv Amicitije sa 42:24, Zagreb je savladao Kopenhagen u neizvesnoj završnici sa 29:28, Monpelje je naneo još jedan poraz Pik Segedu (30:23), dok je ekipa Čehovski Medvedi savladala Konstancu 28:22 u borbi za treće mesto u grupi A.

Osim kiksa protiv Konstance u drugom kolu, rukometaši Monpeljea, predvođeni Nikolom Karabatićem, odlično igraju u Ligi šampiona. Sa druge strane, loša serija Pik Segeda se ne zaustavlja. Srpski rukometaš Petar Nenadić postigaoje pet golova (tri iz sedmerca) u još jednom neuspehu mađarskog tima u elitnom klupskom takmičenju. Konstanca, čiji je trener Zoran Kurteš, poražena je na svom terenu od ruske ekipe Čehovski Medvedi rezultatom 28:22.

Sedam i po minuta u drugom poluvremenu, rukometaši Zagreba nisu postigli gol pa se prednost od šest golova istopila i do kraja su se sa Kopenhagenom borili za bodove. Valčić je u poslednjim sekundama meča ipak bio precizan i tako doneo važna dva boda hrvatskom šampionu, bilo je 29:28.

Najefikasniji u pobedi Kila nad Amicitijom bio je Šprenger sa devet golova, srpski reprezentativac Momir Ilić postigao je tri pogotka. Švajcarci su odlično otvorili meč i poveli sa 3:0, ali je nemački tim u nastavku dodao gas i već do kraja prvog poluvremena imao šest golova prednosti.

Dejan Perić je briljirao u subotnjoj pobedi Vesprema nad Bosnom, dok je Žikica Milosavljević bio sjajan u trijumfu Valjadolida.