PL: Pobede Totenhema i Liverpula

Fudbaleri Totenhema pobedili su Birmingem sa 2:1, golom Arona Lenona u četvrtom minutu nadoknade i pridužili se Čelsiju na vrhu Premijer lige.

Subota, 29.08.2009.

18:46

Dramatičnom pobedom na Vajt Hart Lejnu Sparsi su zadržali maksimalan učinak posle 4. kola. Tri boda osvojio je i Liverpul, pobedom u Boltonu sa 3:2, dok je Stouk savladao Sanderlend sa 1:0. Bez pobednika završeni su mečevi Vulverhempton – Hal, 1:1, odnosno Blekburn – Vest Hem, 0:0.

U prvom meču kola, Čelsi je pobedio Barnli sa 3:0, a na Old Trafordu u toku je derbi kola Mančester junajted – Arsenal.

Totenhem je poveo protiv Birmingema u 71. minutu prvim premijerligaškim golom Pitera Krauča u dresu Totenhema. Samo 3 minuta kasnije izjednačio je Bojer, da bi Lenon postavio konačan rezultat u nadoknadi vremena.
Bolton - Liverpul (Fonet/AP)
Na stadionu 'Ribok', Liverpul je pobedio Bolton sa 3:2, golom kapitena Stivena Džerarda u 82. minutu kojim je završen preokret gostiju posle vođstva Boltona sa 2:1.

Bolton je ušao u meč bez postignutog gola u novoj sezoni Premijer lige, što ih nije sprečilo da postignu dva protiv posrnulog Liverpula. Domaćin je poveo u 33. minutu golom Kevina Dejvisa, a izjednačio je Glen Džonson 5 minuta pre poluvremena. Već u 47. minutu Bolton je ponovo poveo preko Tamira Koena, ali je ubrzo ostao sa 10 igrača zbog isključenja Šona Dejvisa. Odgovor Liverpula stigao je preko Toresa u 55. minutu, a poslednju reč imao je Džerard u 82. minutu za konačnih 3:2.

Vulverhempton i Hal odigrali su nerešeno, 1:1. Hal je poveo već u 3. minutu golom Đovanija, a konačan rezultat postavio je Stirman početkom drugog poluvremena. Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš igrao je svih 90 minuta.

Blekburn je osvojio prvi bod u sezoni, remijer bez golova sa Vest Hemom i pobegao iz zone ispadanja.