EL: CSKA bolji od Olimpijakosa

Izvor: Željko Èaèija

Sreda, 14.11.2007.

20:19

U derbiju večeri Evrolige CSKA je u Moskvi savladao Olimpijakos sa 88:79 (22:23; 23:17; 16:22 i 27:17). Posle veoma zanimljive utakmice moskovski tim je zabeležio treću pobedu, pored jednog poraza. Olimpijakos sada ima skor 2-2. Miloš Teodisić odigrao je čak 33 minuta i za to vreme zabeležio osam poena, sedam skokova i četiri asistencije. Najefikasniji igrač susreta bio je Lin Grir iz Olimpijakosa sa 27 poena. Kod CSKA istakao se Šiškauskas sa 24 poena, dok je Lengdon ubacio tri manje.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je bila bolja i posle 20 minuta imala prednost od pet poena. U trećoj četvrtini ekipa Pinija Geršona je preokrenula rezultat i u 30. minutu trojkom Grira došla do 62:59.

U četvrtom delu povećali su prednost na četiri poena, a onda se ekipa Etorea Mesine konsolidovala i svela protivnika na samo 17 poena, pa na kraju meča nije bilo uzbuđenja.