Sautempton za LŠ, Vila napokon

Fudbaleri Sautemptona savladali su Sent Merisu Kristal Palas u 28. kolu Premijer lige minimalnim rezultatom i tako ostali u igri za plasman u Ligu šampiona

Utorak, 03.03.2015.

22:55

Beta/AP

Izuzetno važan trijumf u borbi za opstanak ostvarila je Aston Vila, pošto je Kristijan Benteke bio precizan iz penala u 94. minutu protiv Vest Bromič Albiona – 2:1.

U jedinom preostalom meču odigranom u utorak, Hal Siti i Sanderlend podelili su bodove, iako je domaćin imao prednost gotovo veći deo susreta na Kingston stadinonu – 1:1.

Ostalih sedam mečeva na programu je u sredu, a u londonskom derbiju sastaju se Vest Hem i lider Čelsi.

Ekipa Ronalda Kumana uspela je da zabeleže važnu pobedu, posle serije nešto lošijih rezultata, a srpski reprezentativci Filip Đuričić i Dušan Tadić ponovo su imali udela u uspehu 'Svetaca'. Sautempton sada ima 49 bodova, jedan manje, ali i meč više, od četvrtoplasiranog Mančester Junajteda. Kristal Palas je ostao 12. sa 30 bodova, doživevši treći poraz u poslednja četiri susreta.
Beta/AP Photo/Rui Vieira
Domaćin je apsolutno dominirao na Sent Merisu protiv gostiju iz Londona (šutevi 23-9, posed 68-32), ali su tek u samom finišu stigli do pobedonosnog pogotka. Đuričić je ponovo dobio poverenje od prvog minuta, imao je nekoliko sjajnih poteza i dve dobre šanse, ali nije uspeo da upiše prvenac na Ostrvu, a u 78. minutu ga je zamenio Džejms Vord-Praus. S druge strane, Dušan Tadić odigrao je poslednjih pola časa meča, zamenišvi Eljera Eliju.

Jedini gol viđen je u 83. minutu, kada je posle pokušaja rezerviste Vord-Prausa natrčao Saido Mane i napokon savladao Speronija. Pogodak Senegalca bio je prvi za Soton na Sent Merisu posle šest sati i 23 minuta posta.

Aston Vila je poslednja ekipa koja je stigla do pobede u 2015. godini, od svih timova u prva četiri ranga takmičenja, ali ona za tim Tima Šervuda ima ogroman značaj. Vila je posle ovog slavlja izašla iz zone ispadanja barem na kratko, dok je VBA ostao na 13. mestu na tabeli.

Domaći su poveli u 22. minutu, kada je Kristijan Benteke proigrao Gabrijela Agbonlahora, a ovaj posle prodora po desnom krilu savladao Bena Fostera. Ipak, posle dvadesetak minuta igre u nastavku, Saido Beraino se najbolje snašao posle kornera i iz peterca doneo izjednačenje gostima iz Albiona.

Međutim, Foster je onda u četvrtom minutu nadoknade oborio Bentekea za penal, a Belgijanac rutinski pretvorio jedanesterac u prvu pobedu Vile u poslednjih osam mečeva u Premijer ligi.