Deportivo i Granada podelili bodove

Fudbaleri Deportiva i Granade odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) u utakmici 20. kola španske Primere.

Izvor: NL

Nedelja, 25.01.2015.

14:28

Beta/AP Photo/Andres Kudack

Deportivo je bio nadomak da zabaleži peti trijumf u šampionatu, pošto je do 84. minuta vodio sa 2:1, ali je bod poslednjeplasiranom timu na tabeli doneo Robert Ibanjez u završnici meča.

Golove za ekipu iz La Korunje postigli su Hose Rodriges i Lukas Peres, dok je strelac prvog pogotka za goste bio Piti u sedmom minutu.

Granada je povela na samom početku meča, kada je Piti primio loptu sa desne strane u šesnaestercu protivnika i posle jednog driblinga poslao preciznu loptu u gornji levi ugao.

Deportivo je preokrenuo rezultat za samo četiri minuta. Prvo je Hoseu Rodrigesu posle odličnog centaršuta sa desne strane ostalo samo da sprovede loptu u gol pošto je golman Granade bio loše postavljen, da bi u 38. minutu Lukas Peres posle gužve u kaznenom doveo Deportivo u vođstvo,

Kada se činilo da tri boda ostaju u La Korunji Robert Ibanjez je poluvolejem savladao Fabrija. Granada je izvela slobodan udarac sa desne strane, igrači Deportiva nisu uspeli na vreme da reaguju i posle dva igranja glavom u šesnaestercu Ibanjez se našao na pravom mestu i doneo bod svom timu.

Deportivo je meč završio sa igračem manje, pošto je Farina u 87. minutu dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

U narednom kolu La Korunja gostuje Valjekanu, dok Granada dočekuje Elče.