Ernanes spasao Inter od Kaljehona

Inter i Napoli remizirali su 2:2 (0:0) na Đuzepe Meaci, u dramatičnom derbiju sedmog kola Serije A.

Nedelja, 19.10.2014.

22:28

Sva četiri gola na Đuzepe Meaci postignuta su u poslednjih 15 minuta meča, a rezultatom zadovoljniji može da bude domaćin.

Napolitanci su dva puta vodili protiv "nerazura", oba puta golom Hosea Kaljehona (drugi u 90. minutu), ali su ostali bez pobede u nadoknadi vremena. Prvo je rezervista Fredi Guarin izjednačio na 1:1, dok je bod Interu doneo Brazilac Ernanes.

Nemanja Vidić je opet podbacio, prvi gol je došao nakon njegove loše reakcije, a i drugi je Inter primio iz kaznenog prostora, gde bi srpski štoper trebalo da dominira. Početkom drugog poluvremena Vidić je bio u gol šansi, ali je njegov šut glavom završio za malo iznad prečke.

Međutim, opet je Inter golove primio iz kaznenog prostora, biće potrebno još dosta vremena da Valter Macari uigra Vidća sa Ranokijom i Žuanom, ako u međuvremenu ne dobije otkaz.

Inter je tek deveti posle sedam mečeva, već tri kola ne zna za pobedu pa je na devet bodova. Ništa bolje nije ni Napoliju, koji je stao posle dve pobede pa je na 11 bodova.

Meč je sa klupe gledao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović.