Gol Jovičića, Ćorluka junak Lokosa

Moskovska Lokomotiva konačko se pokrenula, slavila je prvi put posle pet kola i primakla se gornjem delu tabele u Premijer ligi.

Nedelja, 28.09.2014.

15:46

Lokosi su bez problema savladali Amkar 3:1 na svom terenu, a igrač meča bio je defanzivac Vedran Ćorluka sa dva gola iz prekida (prvi rukom braneći se od lopte iz kornera).

Strelac je bio i Nais, dok je dvostruki asistent bio Samedov. Jedini gol za goste postigao je mladi srpski vezista Branko Jovičić, sjajnim udarcem sa 30-ak metara. On je tokom leta stigao u Perm iz Čačka.

Lokomotiva je sada osma u PL sa 12 bobova, dok je Amkar korak iznad zone ispadanja nakon dva poraza u nizu. Lokomotiva i dalje traži prvog trenera, nakon što je Lučano Spaleti odbio bogatu ponudu.

U prvom meču dana Dinamo je ispustio dva gola prednosti protiv Kubanja i igrao 2:2. Aleksandar Kokorin je golom, pa asistencijom za Manoleva već posle pola sata doneo dva gola prednosti domaćinu.

Međutim, gosti su u roku od pet minuta u nastavku preko Ignjatjeva i Olisehua stigli do boda. Dinamo i Kubanj dele treću poziciju iza Zenita i CSKA.

U subotu je Zoran Tošić predvodio CSKA do teške pobede, dok je posle 13 pobeda u nizu zaustavljen Zenit.