Gibson kažnjen sa 25.000 $

Krilni centar Čikaga Tadž Gibson kažnjen je sa 25.000 dolara zbog sukoba sa sudijama u drugoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije protiv Majamija.

Izvor: SV

Petak, 10.05.2013.

21:24

Bulsi su odigrali veoma loš meč i izgubili sa 115:78, nakon trijumfa u prvoj utakmici tako da je rezultat u seriji izjednačen na 1-1.

Gibson je zaradio dve tehničke greške zbog čega je isključen na u drugom minutu poslednje četvrtine, a posle toga je imao šta da kaže arbitrima, naročito Skotu Fosteru.

Bio sam veoma žestok prema Skotu. Takva je bila situacija, reč je o plej-ofu i svašta se kaže. Ne mislim ništa loše o tom čoveku. Trebalo je da postupim drugačije, ali je ta reakcija bila posledica frustracije”, rekao je Gibson.

Na utakmici je dosuđeno čak devet tehničkih grešaka, isključenje je zaradio i Žoakim Noa, ali nije dobio novčanu kaznu.

Serija između Bulsa i Hita nastavlja se noćas u Čikagu.