Didije Drogba nokautirao Arsenal

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal sa 3:0 na “Emirejtsu” u derbiju 14. kola Premijer lige i tako su se učvrstili na čelnoj poziciji.

Nedelja, 29.11.2009.

19:01

Meč je odlučen krajem prvog poluvremena – prvo je Drogba postigao gol u 41. minutu, a četiri minuta kasnije Tomas Vermelen dao je auto-gol. Arsenal je uglavnom stihijski napadao u drugom delu igre, ali je jedini pogodak ponovo dao Drogba, u 86. minutu iz slobodnog udarca. Bane Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi, koji je prvi sa 36 bodova, pet više od Mančester Junajteda.

Na početku meča delovalo je kao da Arsenal igra za nijansu ofanzivnije i da kontroliše igru. Ipak, osim nekoliko poluprilika, domaći nisu uradili nešto više, najviše zbog dobro postavljene odbrane Čelsija, uz pomoć Esijena i Mikela.

‘Plavci’ su igrali strpljivo, kao da su imali u podsvesti da ni bod sa Emirejtsa nije loš rezultat. Ipak, u 18. minutu posle kontre gostiju Sanja je držao Anelku i omeo ga u pokušaju šuta, ali sudija Mariner nije pokazao na belu tačku, baš kao ni kada je Arsenal tražio jedanaeterac nakon što je Esijen odgurnuo Fabregasa.

U samom finišu prvog dela igre tim Karla Ančelotija stiče krucijalnu prednost – u 41. minutu Ešli Kol je sa leve strane poslao idealnu loptu za Drogbu, a napadač Čelsija odlično je zahvatio loptu i poslao je u gornji levi ugao (lopta je pogodila prečku, pa stativu i završila u golu).

U 45. minutu skoro identična situacija – ponovo je Kol centrirao sa leve strane, a Belgijanac Vermelen je nespretno zahvatio loptu i poslao je na isto mesto kao i Drogba četiri minuta ranije.
Tim Arsena Vengera krenuo je neuporedivo ofanzivnije u drugom poluvremenu, a u prvih desetak minuta Arsenal je vršio veliki pritisak na gol gostiju. U 49. minutu poništen je gol Aršavina jer je, posle panike i nekoliko loših reakcija u odbrani Čelsija, Eduardo isuviše visoko podigao nogu izbijajući loptu iz naručja Petera Čeha.

Uprkos ulasku Volkota i Rosickog, Arsenal i dalje nije uspevao da stvori stopostotnu priliku, a Čelsi je bio orijentisan na čuvanje svog gola, uz vrlo retke izlete u kontraudar. Ipak, u 86. minutu Drogba kruniše sjajnu partiju golom iz slobodnog udarca, nakon što je uhvatio Almuniju na pogrešnoj nozi i precizno poslao loptu u gol.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Liverpul je u gradskom derbiju dobio Everton, a Birmingem je savladao Vulverhempton.

1. Čelsi 14 12 0 2 36:8 36
2. Mančester Junajted 14 10 1 3 30:13 31
3. Totenhem 14 8 2 4 33:19 26
4. Arsenal 13 8 1 4 36:18 25
5. Liverpul 14 7 2 5 31:20 23
6. Aston Vila 14 6 5 3 22:14 23
7. Mančester Siti 13 5 7 1 24:17 22
8. Sanderlend 14 6 2 6 21:20 20