Tenis 2

26.4.2024.

17:18

Alkaras sa pola gasa pregazio Rusa

Španski teniser Karlos Alkaras bez puno problema se plasirao u treće kolo Masters turnira u Madridu.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Treći teniser sveta bio je bolji od Aleksandra Ševčenka, Rusa koji nastupa pod zastavom Kazahstana.

Alkaras je trijumfovao rezultatom 2:0 (6:2, 6:1) i bez puno znoja krenuo u odbranu titule na domaćem terenu.

U narednom kolu rival će mu biti Brazilac Tijago Sejbot Vajld, koji je ranije tokom dana iznenadio Italijana Lorenca Muzetija sa 2:0 (6:4, 6:4).

Karlitos se nije mnogo mučio u ovom susretu i lako je uzimao servis svom rivalu. Oba seta bila su vrlo slična jedan drugom.

Naime, Alkaras je krenuo sa dva brza brejka, da bi potom jedan ispustio. Ipak, odmah je još jednom uzvratio oduzetim servisom i rutinski, posle 35 minuta, osvojio prvi set.

Gotovo identično je bilo u drugom. Dva brejka, pa jedan izgubljen za Španca, a onda još dva napravljena za krajnji trijumf.

Gotovo da se nije ni oznojao na putu do treće runde, gde će ga čekati, veruje se, mnogo teži zadatak.

Tok meča pratili smo UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Alkaras završio posao

Rutinska pobeda 20-godišnjeg Španca, sa pola gasa, reklo bi se.

Meč je trajao samo 69 minuta.

17:10

Pljušte brejkovi, opet ga pravi Alkaras

Do kraja meča mu preostaje da osvoji još samo dva gema.

17:05

Ševčenko opet uspeva da uzme brejk

Ponovo, baš kao i u prvom setu, posle dva izgubljena brejka, Rus dobija jedan.

17:04

17:00

Alkaras gazi ka trećem kolu

Deluje da se Ševčenko "predao" i da više nema povratka za njega.

16:56

Ima li Ševčenko snage da uzvrati?

Deluje da ne, pošto Alkaras odmah pravi novi brejk.

16:48

16:46

Španac za 35 minuta do prvog seta

Izgubio je jedan brejk, ali napravio tri i lako došao do prednosti od 1:0.

16:41

Odmah uzvraća Alkaras

Čim je izgubio svoj servis gem, odmah je napravio novi brejk i ponovo ih ima dva viška u odnosu na svog rivala.

16:37

Ševčenko vraća jedan brejk!

Posustao je Alkaras u ovom gemu i sa nizom grešaka prepustio svoj servis rivalu.

16:33

Novi brejk Alkarasa

Vrlo sigurna igra Španca, Ševčenko ne uspeva da mu parira na startu ovog duela.

16:26

Vrlo je siguran Alkaras

Bez problema stiže do svog trećeg gema na turniru.

16:20

Ševčenko skida "nulu"

Preživeo je brejk priliku za Alkarasa i potom je Rus koji igra pod zastavom Kazahstana došao do svog prvog gema.

16:18

16:17

Alkaras potvrdio brejk

Imao je Ševčenko u jednom momentu šansu da ugrozi rivala, ali je Alkaras na kraju, ipak, sigurno dobio svoj gem.