Rukometašice izgubile i u Hamburgu

Rukometašice Srbije izgubile su od Nemačke 22:19, u revanš meču baraža za plasman na Svetsko prvenstvo.

Subota, 13.06.2009.

20:45

Posle ubedljivog poraza u Zaječaru pre šest dana (29:24), ekipa Milorada Milatovića nije uspela da napravi senzaciju pred 8500 gledalaca u Hamburgu pa će na SP koje se u decembru održava u Kini igrati Nemačka. Najefikasnija i na ovom meču bila je Nemica Kris Jurak sa sedam golova koliko je dala i prvoj utakmici. U našoj reprezentaciji Bartošić i Damnjanović su postigle po pet.

Nemice su povele sa 3:2 u sedmom minutu, ali su naše igračice uspele da izjednače do poluvremena (9:9). I u drugom delu meča ekipe su bile veoma izjednačene, a u 45. minutu Srbija je prvi put povela (15:14). Ipak, samo četiri minute kasnije bilo je 18:16 za domaću reprezentaciju koja je meč rutinski privela kraju i zabeležila i drugu pobedu, 22:19.