17. kolo: Partizan - Čukarički 1:0 (0:0)

U derbiju 17. kola Linglong Superlige Srbije Partizan je na stadionu u Humskoj pobedio Čukarički sa 1:0 (0:0).

Štulić 86
  PAR   ČUK
  1 : 0
Kraj!
Na kraju velika pobeda Partizana, dok hrabri Čukarički ostaje bez ičega iz ovog susreta.
Tri minuta nadoknade u Humskoj.
86' GOOOOOL!
Nikola Štulić postaje junak Partizana!

Krenuo je Partizan u poslednjih nekoliko minuta ofanzivnije ka golu Čukaričkog i rezervisti su doneli vođstvo.

Sejduba Suma je, po ko zna koji put, uticao na ishod utakmice sa klupe, uposlio je mladog Štulića koji je postigao svoj prvi seniorski gol.

Kakav momenat da to učini...

80' Dobri driblinzi Sume
Izokretao je Šapića, ali od svega samo korner koji je očajno izveo Miloš Jojić.
78' Pokušaj Sume iz slobodnog udarca
Šutirao je Gvinejac snažno iz velike udaljenosti, ali pravo u golmana Petrovića.
76' Sada se ređaju korneri Čukaričkog
74' Čukarički preti
"Brane" se ofanzivom Brđani, što je svakako recept za uspeh protiv anemičnog Partizana.
72' Partizan deluje bez ikakve ideje
Tim koji je favorit, pretenduje na titulu i juri pobedu na domaćem terenu deluje potpuno nemoćno.

Čini se da igrači Čukaričkog imaju mnogo više snage u ovom delu meča.
67' Prvo uzbuđenje pred golom Čuke u nastavku
Centaršut sa desne strane je napravio gužvu u petercu, a Štulić nije uspeo da dođe do pozicije da loptu smesti u mrežu.
62' Partizan bez šanse u nastavku
Čukarički je ponovo zapretio Stojkoviću, posle komplikovanja Lutovca.

Birmančević je poslao loptu na "penaltik", ali je tako intervenisao Šćekić.

57' Dvostruka izmena Stanojevića
U igru će jedini preostali klasičan napadač, mladi Nikola Štulić umesto Filipa Stevanovića.

Takođe, na terenu je i Sejduba Suma, koji je često ove sezone bio "džoker", a izašao je Bibars Natho.
54' Čukarički opasniji u nastavku
Izmenu je napravio i Partizan
Povređenog Aleksandra Miljkovića zamenio je na desnom boku Aleksandar Lutovac.
48' Zicer za Birmančevića!
Očajan start drugog dela za Svetozara Markovića. Najpre je dobio žuti karton, a onda i očajno procenio loptu koja je došla do Veljka Birmančevića u situaciji jedan na jedan sa Stojkovićem.

Ipak, iskusni golman je izašao kao pobednik iz tog duela.
Nastavljena je utakmica!
Trener gostiju Dušan Đorđević je izveo iz igre nervoznog Ibrahima Ndijaea, kome se "smešilo" isključenje.

Jasna je namera, trener gostiju želi preventivno da spreči crveni karton.

Umesto Senegalca u igri je Nigerijac Vinsent Eze.

Kraj prvog poluvremena!
Partizan je imao više prilika i razloga da u pauzi žali za vođstvom.
Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

43' Ofanziva Partizana
Natho je šutirao sa distance, biće novi korner.

A posle njega je ponovo Banjak bio opasan, ali nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo.

Očigledno se na treninzima radilo na prekidima sa Banjakom kao glavnim protagonistom.
41' Vrlo čudna situacija
U duelu su bili Zdjelar, koji je dodao loptu, i Ndijae, a nakon njega su i jedan i drugi pali na zemlju u bolovima.

Iz oba tabora su tražili javnu opomenu, a na kraju ju je dobio Zdjelar.

Razlog? Nakon dodavanja je pao i u padu nagazio Ndijaea, što je Lukić dobro video.
37' Velika prilika za Čukarički
Birmančević je pobegao odbrani Partizana, bio je izblokiran, a gosti su tražili penal.

Međutin, ni na usporenom snimku se nije videlo da li je bilo igranja rukom.
32' Ndijae rizikovao isključenje!
"Preživeo" je pad, nastavio meč bez povrede, a onda ušao u verbalni duel sa Sašom Zdjelarom.

Nervozni Senegalac je nastavio da priča i sa sudijom Lukićem, koji mu je dodelio žuti karton.

Na to je Ndijae aplaudirao prema Lukiću, ali mu je glavni arbitar to prećutao.

Bunio se Natho i zbog toga tražio drugu javnu opomenu, ali je nije dobio.
31' Uh, kakav pad Ibrahima Ndijaea!
Delovalo je prilično gadno na usporenom snimku, pao je na leđa, ali mu je noga ostala ispod tela.

Ipak, izgleda da će, srećom, Senegalac biti u redu.
30' Tehnički perfektan drop-kik Bibarsa Natha
Ali, ne i dovoljno precizan.

24' Najbolja šansa za Partizan!
Posle novog kornera Banjak je bio u prilici, sa tri metra je pokušao, ali je Đorđe Petrović sjajno bio postavljen.
23' Minijature Filipa Stevanovića
Nekoliko driblinga je prodao gostujućim igračima, od svega novi korner za Partizan.

Posle njega je probao Banjak, biće još jedan udarac iz ugla, šesti u prvoj četvrtini meča.
20' Ivan Obradović kao nekada
Podsetio je na svoje dane iz nacionalnog tima, sa mnogo osećaja je prošao dvojicu igrača Čukaričkog, ali ga je treći sačekao i biće korner.

Posle kornera je bila prilika za Svetozara Markovića, ali je i on izblokiran.
17' Rasplamsala se borba
Sudija Lazar Lukić je morao da uputi nekoliko upozorenja igračima u poslednjih nekoliko minuta.
15' Banjak je skočio posle kornera
Ali nije dovoljno dobro šutirao, od zemlje je loptu poslao daleko pored gola.
9' Danilo Pantić je baš raspoložen protiv "svojih"
Podsetimo, Pantić je imao želju pre sezone da ponovo obuče dres Partizana, ali kako je otkrio u intervjuu za B92.net, stigao mu je negativan odgovor.

Sada ima želju da baš u Humskoj dokaže da su pogrešili.
7' Partizan je preuzeo kontrolu lopte
Posle uvodne šanse i umalo hladnog tuša, domaći igrači su prebacili težište igre daleko od svog gola.
1' Odmah velika šansa za Čukarički!
Lucidan potez Danila Pantića je doveo do velike prilike koja je ostala neiskorišćena.

Maki Banjak je izblokirao Asmira Kajevića gotovo na samoj gol-liniji.
Sudija Lazar Lukić je konačno dao znak za početak utakmice
Partizan igra u tradicionalnim crno-belim bojama, a gosti sa Banovog brda su
I dalje se ne nalazi rešenje.
Zbog ovoga utakmica dobrano kasni, a igrači na terenu deluju pomalo nestrpljivi da meč krene.
Problem sa mrežom ispod južne tribine
Čini se da je šipka koja drži mrežu popustila i potrebno je da se to sanira pre prvog sudijskog zvižduka.
Igrači su na terenu.
Ko je na klupi?
Treneri Stanojević i Đorđević su odredili sledeće igrače da budu na klupama za rezerve.

Partizan: N. Stevanović, Vujačić, Ostojić, Urošević, Smiljanić, Lutovac, Pavlović, D. Stojković, Suma, Jović, Štulić.

Čukarički: Belić, Tošić, Stevanović, Rakonjac, Vidosavljević, Šarić, Puškarić, Savić, Bosnić, Lukić, Eze.
Ovo je 47. meč dva tima
Partizan i Čukarički igraju 47. duel u istoriji. Partizan je zabeležio 33 pobede, uz sedam remija i šest slavlja ekipe sa Banovog brda.
Partizan i Čukarički u Humskoj
Partizan i Čukarički nastavljaju trku u Superligi. Crno-beli imaju pet pobeda u nizu, od toga četiri u Superligi. "Brđane" hrabri pobeda u prošlom kolu protiv Napretka.