Kup Srbije: Crvena zvezda - Partizan 0:1 (0:1)

Fudbaleri Partizana su osvojili trofej šampiona Kupa Srbije pobedom nad Crvenom zvezdom na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 1:0.

Ostojić 14'
  CZV   PAR
  0 : 1
Kraj! Partizan je pobednik Kupa Srbije!

90+5' Borjan ostavio prazan gol, Rikardo promašio
90+3' Žuti karton za Pavlovića
I defanzivac Partizana je upisan u beležnicu sudije.
Poslednji ples kapitena

90+1' Ilić menja Tošića
Simović produžio utakmicu za šest minuta
89' Borjan intervenisao na 40 metara

87' Zvezda ne može da pređe polovinu
Fudbaleri Partizana su iznudili nekoliko prekida, sačuvali su ogromno vreme, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Borjana.
84' Faul Gobeljića
Samo što je ušao u igru bek Zvezde je napravio prekršaj na 17 metara od svog gola, pošto ga je varkom tela iz igre izbacio Pantić.
83' Gobeljić menja Stojkovića
80' Šehović menja Uroševića
77' Žuti karton za Pavlovića
Svega pet minuta je bilo potrebno mladom vezisti Partizana da bude upisan u sudijsku beležnicu.
74' Pavlović menja Ivanovića
Veoma agilni Ivanović napušta igru, a petnaestak minuta na terenu će provesti mladi Lazar Pavlović.
69' Joveljić menja Bena
Ben se nije proslavio u finalu, priliku da ostavi bolji utisak dobio je mladi Dejan Joveljić.
63' Pavkov kratak!
Napadaču Zvezde je nedostajao korak da stigne do lopte ubačene u šesnaesterac Partizana, posle čega se razbesneo i šutnuo nogom u stativu gola Partizana.

62' Žuti karton za Rodića

61' Sebičnost Ivanovića
Jovančić se spetljao i izgubio loptu u opasnoj zoni, Ivanović je uspeo da je prihvati i zaleteo se ka golu, a potom u šutirao veoma loše sa dvadesetak metara, iako je u boljoj poziciji imao Rikarda.
Ilustracija situacije na terenu
Dok fudbaleri Zvezde pokušavaju da ispletu mrežu pred golom Partizana, gosti su se potpuno opredelili za igru koja se oslanja na kontranapade, u kojoj prednjači Rikardo.

"Gori" jug

55' Prilika za Zvezdu, pa beg Gomeša
Dobro je ubacio u šesnaesterac Partizana loptu Stojković, Miletić je odlično reagovao, pa je usledila kontra gostiju koju je poveo Rikardo.

Ipak, ispred njega je uspeo da reaguje Rodić i izbaci loptu u aut.
Nastavljeno finale Kupa, nema promena u sastavima

52' Šansa za Ivanovića!
Ofanzivac Partizana se ponovo našao u prilici, Pantić mu je uputio lepu loptu, ali je Stojković bio na pravom mestu.
51' Milojević menja - ulazi napadač
Aleksa Vukanović je zamenio Branka Jovičića.
Prekid zbog bakljade navijača Zvezde

47' Žuti karton za Šćekića

Momenat koji je obeležio prvi deo finala Kupa Srbije

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
Kraj poluvremena!
Novak Simović je poluvreme produžio za minut, zbog povrede Šćekića, ali je ubrzo odsvirao kraj prvog poluvremena.
42' Skamenjena odbrana Partizana
Prvi korner na utakmici za Zvezdu je doneo probleme za odbranu Partizana, ali se ona ponašala kao da se ništa ne dešava.

Savić je zahvatio loptu glavom, ona je otišla na drugu stranu do Bena, ali je on potpuno nekontrolisano šutirao i izbacio loptu u suprotan aut.
41' Loš slobodnjak Marina
Pavlović i Zdjelar su udruženim snagama faulirali Jovančića na 25 metara od gola Stojkovića, ali Marin nije uspeo dobro da izvede prekid.
37' Šansa za Pavkova!
Stojković je uputio prelep centaršut ka srcu šesnaesterca Partizana, na pravom mestu je bio Pavkov, uputio odličan udarac glavom, ali je golman "crno-belih" bio na pravom mestu.
Opet kasni Stojković...

34' Šut Pantića!
Borjan je uspeo da odbrani dobar šut veznog igrača Partizana sa ivice šesnaesterca.
33' Velika šansa za Ivanovića!
I drugu veliku šansu je Ivanović propustio, Tošić mu je uputio divnu loptu, izbegao je ofanzivac Partizana ofsajd zamku, ali je Borjan sjajno reagovao.
30' Jalovi pokušaji Zvezde
Izabranike trenera Vladana Milojevića je potpuno poremetio gol Partizana, pokušavaju da iskreiraju nešto na sredini terena, ali nikako da pronađu pukotinu u odbrani Partizana.

Sa druge strane, "crno-beli" čekaju kontranapade, a jedan od njih je lošim potezom upropastio Nemanja Miletić.

Spektakularan kadar kolega iz agencije Starsport

"Da, njega je trebalo da čuvaš..."

Poruka navijača Partizana - za broj 22

Poruka navijača Zvezde - "za 18+"

20' Sudar Pavkova i Stojkovića - ni faula ni gola

17' Ben u ofsajdu, slab šut Tošića
Arbitri su procenili da se napadač Zvezde našao u nedozvoljenoj poziciji, pošto je prethodno izleteo sam pred Stojkovića. Već u sledećem napadu je Tošić napao sa svoje desnokrilne pozicije, ušao je u šesnaesterac protivnika, ali nije najbolje šutirao.
Šta je prethodilo golu Partizana?
Prekršaj Filipa Stojkovića se ne može svrstati u red pametnih, mnogo je o tome diskutovao sa sudijom Novakom Simovićem, ali je arbitar bio uveren da je doneo ispravnu odluku.

Pantićev centaršut je išao pravo na jedanaesterac kaznenog prostora Zvezde, Borjan jeste krenuo ka lopti, zajedno sa njim se javio i Milunović, ali su obojica uspeli da je promaše.

Na pravom mestu se našao Ostojić i jednim trzajem glave je uspeo da ubaci loptu u gol.
Strelac gola na oproštaju od dresa Partizana

14' Vodi Partizan!
Prekršaj pored desne aut linije je napravio Filip Stojković, Danilo Pantić je sjajno izveo prekid, a defanzivac Bojan Ostojić je iskoristio konfuznu reakciju Nemanje Milunovića i Milana Borjana i poslao loptu u prazan gol!
Petnaestak hiljada ljudi na stadionu "Rajko Mitić"
Prema procenama izveštača, stadion Crvene zvezde je daleko od ispunjenog...
Zvezda ima posed, Partizan čeka kontranapade
Kao što je i bilo očekivano, domaći tim je preuzeo inicijativu na startu utakmice, dok "crno-beli" čekaju šansu iz kontranapada.
FSS u čast Ilića i Milijaša

Tu je i trofej

Nekada žestoki rivali - danas s osmehom na tribinama!