Partizan – Crvena zvezda 1:1 (1:0)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u 158. ligaškom "večitom derbiju" odigranom u Humskoj.

Gomeš 33 – Boaće 73
  PAR   CZV
  1 : 1
90+3' Kraaaj – završen je 158. "večiti derbi" nerešenim rezultatom!
90' Pantić iz mrtvog ugla
Nije imao previše uspeha igrač Partizana, mnogo je bliži bio sredinom drugog poluvremena.
88' Poslednja izmena u domaćem timu
Slobodan Urošević je treći novi igrač u crno-belom dresu, a na klupu se preselio levi bek Miletić.
86' Reaguje i Milojević na drugoj strani
Zvezdin džoker Gobeljić menja umornog Milana Rodića.
82' Mirković brzo uvodi i drugog igrača
Na terenu je sada i Kosović, izašao je Marko Janković.
80' Prva izmena u Partizanu
Teren je napustio strelac Gomeš, a ušao Nikolić.

Starsportphoto
73' Gooool – Zvezda izjednačila preko Boaćea!
Baš nakon tog udarca iz ugla Crvena zvezda stigla je do izjednačenja, a strelac je bio Ričmond Boaće. Ben je izveo korner, najviši u skoku je bio napadač iz Gane, a njegov udarac je nekako zaustavio golman Stojković. Posle žalbi obe ekipe i asistencije sudije iza gol linije, Danilo Grujić je prihvatio i pokazao na centar, iako se na snimku ne vidi dobro da li je lopta prešla gol liniju – 1:1.
72' Zvezda se polako budi
Boaće je pokušao iz okreta, Valijente ga je izblokirao i lopta je otišla u korner.
71' Odlična ideja Marina, ali teška pozicija za Bena
Sjajno je nekadašnji reprezentativac Nemačke prebacio odbranu Partizana i pronašao Bena, ali on nije uspeo da iskontroliše tešku loptu i malo je falilo da se nađe u šansi.
69' Velika gužva – Partizan zamalo do drugog gola!
Posle kornera sa leve strane stvorila se velika gužva u petercu Zvezde. Lopta je zamalo bila da pređe gol liniju, ali je Borjan nekako zgrabio ispred Zakarića.
65' Ritam opao posle brojnih faulova
Utakmica je u ovom periodu "iscepkana" sitnim prekršajima koji su uticali na ritam i kvalitet igre.
60' Žuti karton i na drugoj strani, pa izmena u Zvezdi
Krstičić je oborio Jankovića i dobio javnu opomenu, pre nego što je Veljko Simić zamenio Kafua.
59' Polukontra za Rikarda, ali bez završnice
Opet je agresivni Partizan oduzeo loptu na sredini i pokrenuo polukontru, ali je Gomeš loše odložio do zahuktalog Pantića.
58' Prva prilika za Zvezdu posle sat vremena igre!
Konačno su "crveno-beli" odigrali nekoliko brzih dodavanja i lopta je došla do Bena. On je gađao iskosa sa leve strane, pravo u Stojkovića.

53' Prečka Pantića – mnogo sreće za Zvezdu!
Nisu uspeli gosti da se povežu u igri, a malo je falilo da prime i drugi pogodak. Fantastičan udarac sa 25 metara uputio je Danilo Pantić, ali nije imao sreće – lopta je završila na prečki.
49' Zvezda i dalje bez dobrog napada
Sada je na drugu stativu centrirao Stojković sa desnog boka, pokušao je Ben da primi tešku loptu, ali nije uspeo.
46' Počelo drugo poluvreme, izmena u Zvezdi
Umesto Gorana Čaušića na terenu je Dušan Jovančić.
45+2' Kraj prvog poluvremena!
Partizan je bio mnogo bolji u prvom delu igre i sasvim zasluženo vodi 1:0 protiv Crvene zvezde!
Slavlje sa kapitenom

44' Rikardo "iz prednosti", pravo u Borjana
Pustio je Grujić prednost posle faula nad Pantićem, lopta je došla na nogu Gomešu koji je šutirao iz prve, ali pravo u dobro postavljenog Borjana.
43' Prva javna opomena na utakmici
Dobija je Saša Zdjelar zbog faula nad Benom.
40' Degenek spasao Zvezdu novog gola!
Opet je sevnula kontra kroz centralni deo terena, sada je povukao Janković i bilo je 2 na 2. Odložio je levo do Gomeša koji je bio u šansi, a njega je u poslednjem trenutku izblokirao Degenek i spasao svoj tim.
Evo kako je Gomeš doneo prednost Partizanu
35' Opet prete domaći
Gomeš je oduzeo loptu indisponiranom Babiću i centrirao sa levog boka, najviši u skoku bio je Zakarić, ali nije mogao glavom da uputi jak udarac.
33' Goooool – Partizan vodi protiv najvećeg rivala!
Potpuno zasluženo domaćin je stigao do prednosti i sada kaznio ko zna koju grešku Zvezdinih igrača na sredini terena. Ovoga puta, Ričmond Boaće je predao loptu pravo u noge Gomeša koji je krenuo u solo prodor, predriblao Babića i sa 17 metara poslao fantastičan udarac uz levu stativu – 1:0.
Praznik fudbala... nek bolji pobedi ...
30' Dimna zavesa u Humskoj
Zbog baklji sa južne tribine spustio se dim na teren i vidljivost je vidno smanjena.
27' Šćekić tražio pomoć lekara
Vezista Partizaana je posle tog udarca ostao na travi, morala je da interveniše lekarska ekipa, pa se on ubrzo vratio u igru.
26' Prvi šut Zvezde u okvir gola
Loše su "crveno-beli" izveli slobodan udarac, ali se lopta vratila Rodiću u noge koji je šutirao sa 20 metara, lako je intervenisao Vladimir Stojković.
Pozdrav dvojice trenera

21' "Crno-beli" pucaju iz svih oružja, ali bez gola
Posle duela u kojem su desni bek Miletić i Marin pali na travu, brže se pridigao igrač Partizana, a sudija Grujić nije reagovao. To se dešavalo na ivici kaznenog Zvezde odakle je svoj udarac probao Miletić, pre nego što ga je Borjan zaustavio uz dosta problema.
17' Partizan mnogo opasniji
Iz polukontre je sada pokušao Pantić – Zdjelar je započeo akciju i dodao do Gomeša. On je proigrao Pantića koji je šutirao iz nezgodne pozicije i bio zamalo neprecizan.
14' Dve žalbe na sudiju Grujića
Dva puta je glavni arbitar svirao faul posle startova Jankovića sa jedne i Čaušića sa druge strane, iako su oni prvo odnosili loptu, pa su se obe ekipe žalile.
11' Opet gužva u kaznenom Zvezde
Sada je desni bek Miletić izveo aut i bacio loptu na peterac gde je Rikardo bio najviši u skoku, posle čega je Borjan intervenisao.

10' Prvi pokušaj Zvezdinih igrača
Šutirao je Čaušić iz poluvoleja, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla daleko iznad prečke.
7' Nova velika prilika za Jankovića!
Crnogorski internacionalac iskoristio je loše ispucavanje Babića i uspeo da mu pobegne. Izašao je ispred Borjana, ali u padu nije dobro šutirao i propala je sjajna prilika za Partizan.
3' Vratio se Babić
Štoper Crvene zvezde ustao je posle nekoliko trenutaka i gosti su odahnuli jer su već ostali bez kapitena Vujadina Savića.

1' Partizan imao veliku šansu posle 25 sekundi!
Mogao je domaćin do gola već nakon samo 20 sekundi – sa levog boka je centrirao Pantić, golman Borjan se okliznuo u želji da uhvati loptu i malo je falilo da to iskoristi Janković. Zvezda se nekako odbranila, ali je na zemlji ostao Srđan Babić.
Počeo 158. "večiti derbi"!
Idealni uslovi
U glavnom gradu Srbije trenutno je 24 stepena Celziju, dok je vlažnost vazduha 50 procenata – uslovi za igru su idealni.
Najbolji napad protiv najbolje odbrane
Za razliku od najvećeg rivala, ekipa Crvene zvezde postigla je čak 22 gola na prvih sedam utakmica, što je više od tri u proseku, dok je Partizan samo osam puta tresao mreže rivala na isto toliko susreta. Međutim, "crno-beli" imaju najbolju odbranu u ligi – primili su samo dva gola, jedan manje od današnjeg protivnika.
Atmosfera na Autokomandi

Sastavi
Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Marković, Valijente, N.G. Miletić – Zdjelar, Šćekić – Janković, Pantić, Zakarić – Rikardo
Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Rodić – Čaušić, Krstičić – Kafu, Ben, Marin – Boaće
Ranko Stojić:
"Crveno-beli su u apsolutnoj prednosti, čak je Zvezdin B tim tek malo slabiji od Partizanovog najboljeg tima", kaže Stojić.
Kakvo je Vaše mišljenje – ko će pobediti?
Kao i obično, svoje mišljenje mogli ste da podelite u našim anketama.

Ako to još niste učinili, recite nam ko će pobediti klikom OVDE.
Zvezda u ligi mnogo uspešnija
U prethodnih 157. ligaških susreta Crvena zvezda ima 63 pobeda, Partizan je slavio 46 puta, dok je 48 utakmica završeno nerešenim rezultatom.

Gol razlika je 223:191 u korist "crveno-belih".