34. kolo: Mančester junajted - Liverpul 2:4 (1:2)

Fudbaleri Liverpula slavili su kao gosti protiv Mančester junajteda sa 4:2 (2:1) u odloženom meču 34. kola Premijer lige.

Dobrodošli!
Kraj meča!
Meč je završen, Liverpul je pobedio kao gost Mančester junajted sa 4:2 (2:1).

Šesti poraz Junajteda ove sezone i sve je doživeo na svom stadionu.

Zaslužena pobeda tima Jirgena Klopa, u svemu su bili bolji.
90' Četiri minuta nadoknade
Igraće se još četiri minuta, ali ovde je sve rešeno. Liverpul ide ka pobedi i ostaje u igri za plasman u Ligu šampiona.
90' Gooooool!
Sve je rešeno, Salah postiže gol za 2:4!

Greška Nemanje Matića koji je pre koji minut ušao u igru, brza kontra gostiju i laka realizacija Egipćanina.
88' Liverpul se dobro brani
Nema ideje u igri Junajteda, pokušavaju dugim loptama, preskakanjem igre, ali ne ide im ništa.

Sve je izvesnije da će bodovi otići na konto ekipe sa "Enfilda".
83' Junajted pokušava...
Malo je vremena za domaći tim da pokuša da stigne do izjednačenja.

Trude se domaćini, ali generalno, večeras su odigrali loše, posebno u odbrani.
79' Bruno iz prekida - ništa
Pokušao je Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je lopta otišla iznad prečke gola Liverpula.
75' Mane i Rašford u prilici
Samo što je ušao, u prilici je bio Sadio Mane, ali se spetljao pred Hendersonom i sve je propalo.

Na drugoj strani pokušaj Rašforda, ali u spoljni deo mreže.

Smenjuju se akcije pred oba gola, igra se brzo.

74' Klop pravi dve izmene
Klop vuče potez, iz igre sz izašli Vajnaldum i Žoza, ušli Kertis Džons i Sadio Mane.
73' Šut Salaha
Kontra Liverpula, šut Salaha sa 14 metara, za malo pored gola.
70' Umalo 3:3!
Kakva šansa za Junajted da izjednači!

Dva puta je pokušao Grinvud, Vilijams je sa gol linije izbio loptu.
68' Gooooool!
Junajted je smanjio na 2:3!

Brza akcija Junajteda, Kavani je sjajno proigrao Markusa Rašforda koji je pored istrčalog Alisona plasirao loptu u mrežu kraj leve stative!
63' Izmena u Junajtedu
Solskjer mena, izašao je Fred na terenu je Mejson Grinvud.
62' Nova prilika za goste
Šta radi odbrana Junajteda? Totalna konfuzija, loptu gube kao od šale, sada je to uradio Van Bisaka, ali Liverpul ne koristi gužvu da postigne novi gol.
59' Žota - stativa!
Neverovatan promašaj Žote!

Sjajna akcija gostiju, loptu je dobio Žota, šutirao sa osam etara, mreža je bila prazna, ali je pogodio stativu! Neverovatno kako nije 1:4.
55' Mirnije posle gola
Kao da je taj treći gol Liverpula umirio sve, tako da se ništa značajno u igri od tada nije dešavalo.
47' Goooooool!
Firmino, 1:3!

Samo što je krenuo drugo deo, gosti postižu novi pogodak.

Katastrofalna reakcija odbrane Junajteda, Šo je izgubio loptu na 30 matara, stigla je kazna.

Šutirao je Aleksander Arnold, Henderson odbio loptu, ali tu je Firmino, Brazilac je precizan!
Počelo je drugo poluvreme
Krenuo je drugi deo meča na "Old Trtafordu"
Kraj prvog dela, Liverpul vodi 2:1
Derbi je, do sada opravdao očekivanja.

Tri gola za 45 minuta, preokret i Liverpul je na odmor otišao sa prednošću od 2:1.

Reklo bi se da su bili opasniji, imali su veći posed, više pretili. Videćemo šta nosi drugih 45 minuta.
47+2 Goooool!
Liverpul je poveo! Firmino, 1:2!

Prekid je izveo Aleksander Arnold, na drugoj stativi bio je Roberto Firmino, precizan udarac glavom, neodbranjivo.
45+2 Sve u redu sa Brunom
Nema ozbiljnije povrede, čini se, Fernandeš je ustao i nastavlja se igra.
45+1 Pokušao i Bruno
Napad Junajteda, Bruno je šutirao, izblokiran je. Ostao je Portugalac na zemlji...
41' Udarac Pogbe!
Pol Pogba je pokušao sa 14 metara, iskosa sa leve strane, ali je bio za malo neprecizan, lopta je zakačila spoljni deo mreže.
40' Junajted se konsolidovao
Posle nekoliko minuta "panike", Mančester junajted je stao na loptu.

34' Goooooool!
Liverpul je izjednačio! Strelac je Diogo Žota!

Stvorila se velika gužva pred golom domaćina, Žota je vešto iz blizine samo petom gurnuo loptu u mrežu za 1:1.

Isplatila se inicijativa gostima. Sada je sve otvoreno!
33' Žota, zamalo!
Brz napad Liverpula, loptu je na ivici kaznenog prostora prihvatio Žota, šutirao pod prečku, ali je Henderson vrhom prstiizbacio loptu u korner!
31' Pokušaj Mektominija
Prvi korner za Junajted, izveo ga je Luk Šo, loptu je glavom zahvatio Skot Mektomini.

U nastavku akcije posle novog kornera, Pogba je visoko skočio na liniji peterca, ali nije uspeo da pronađe ni Kavanija ni mrežu.
27' VAR kaže - nema penala!
Tejlor je pogledao snimak i promenio odluku, ipak nema penala za Liverpul!

Baji je prvo zahvatio loptu, igrač Liverpula je potom pao, za sudijsku ekipu je sve čisto.
26' Penal za Liverpul?
Baji je bio u duelu sa Filipsom, gleda se VAR...

23' Henderson sjajno reaguje
Odlično je Aleksander-Arnold ubacio loptu u kazneni prostor Junajteda, lopta je išla ka Diogu Žoti, ali Henderson istrčava i u poslednji čas otklanja opasnost.
20' Dobar ritam
Dobar ritam utakmice, angažovana igra oba tima. Čekamo nova uzbuđenja...
16' Liverpul krenuo ofanzivnije
Nema druge za Liverpul nego da krene ofanzivnije.

Imali su loptu u posedu poslednjih nekoliko minuta, ali bez konkretne pretnje mreži Hendersona.
10' Gooooool!
Junajted je poveo sa 1:0!

Odlična akcija domaćeg tima, Van Bisaka je proigrao Bruna Fernandeša, ovaj je šutirao sa desetak metara spoljnom, lopta je pogodila Filipsa i prevarila Alisona!
5' Velika šansa za Kavanija!
Kakva greška Alisona!

Kavani je dobio na poklon loptu od golmana Liverpula, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali za malo kraj desne stative!
3' Baji igrao rukom, ali nema VAR-a
Odlična lopta za Firmina, šutirao je, Baji je u padu zahvatio loptu rukom, ali bez namere. Samo korner za Liverpul.

Entoni Tejlor nije konsultovao ni VAR, uprkos protestima igrača Liverpula.
Meč je počeo!
Sa centra su krenuli prvi igrači Mančester junajteda.
Salah je jubilarac
Napadač Liverpula Mohamed Salah večaras igra jubilarnio, 200. meč u svim takmičenjima za "crvene".
Sve je spremno
Očekuje se početak utakmice za desetak minuta.

Počast poginulom dečaku
Fudbaleri Liverpula su se zagrevali u majicama sa imenom Džordan.

To su učinili u počast dečaku Džordanu Benksu (9) koji je poginuo nedavno na treningu kada ga je udario grom.

Inače, dečak je bio navijač Liverpula.

Kako je bilo oko stadiona?
Matić opet na klupi
Nemanja Matić je na klupi za rezervne igrače u timu Mančester junajteda.

Nema kapitena Harija Megvajera, on je zadobio povredu i van ekipe je.

U timu Liverpula, malo iznenađenje, Sadio Mane je na klupi, a Žota u startnoj postavi.
I igrači Liverpula su ušli u svlačionice

Tim Liverpula
Tim Mančester junajteda
Očekuju se timovi
Vreme je da dva trenera objave startnih 11 za ovaj susret...
Šta znači ovaj meč?
Za Mančester junajted, utakmica nema preteran rezultatski značaj, pošto su obezbedili plasman u Ligu šampiona.

Za Liverpul - sve. Moraju da pobede ako žele da nastave da se nadaju da mogu nekako do tog četvrtog mesta.
Stigli i gosti
Dobra vest je da su, kako prenosi BBC, na "Old Traford" stigli i fudbaleri Liverpula.

Dakle, velike su šanse da će se meč odigrati.
Igrači Junajteda su na stadionu
Pokušali da blokiraju autobus Liverpula
Jasno je da i ovog puta navijači Junajteda imaju nameru da spreče odigravanje utakmice.

Nešto ranije pokušali su da blokiraju autobus Liverpula, koji je kasnije ipak krenuo ka odredištu.
Pirotehnike ne nedostaje...

Situacija oko stadiona

Gužva i ovog puta oko stadiona...
Pre desetak dana bilo je baš vruće oko stadiona Mančester junajteda.

Navijači su protestovali protiv vlasnika, porodice Glejzer, i uspeli su da spreče odigravanje utakmice, pa se ona igra večeras.

Ipak, i danas su se okupili u određenom broju oko stadiona.

Situacija je sada drugačija, oko samog Old Traforda su velike policijske snage, primetni su i policajci na konjima i velike metalne barikade.