Zlatibor – Partizan 0:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Zlatibor u Užicu rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici osmog kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti duel 8. kola Linglong Superlige Srbije između Zlatibora i Partizana.
Kraj utakmice!
Izdržao je Partizan i na kraju došao do vrednih bodova.
90+1' Fantastična odbrana Popovića
Đakovac je tukao sa distance, ali se mladi golman zaista istakao u ovoj situaciji.
Igraće se još tri minuta.
89' Stanojević uvodi defanzivce
Braniće crno-beli stečeno vođstvo u završnici.
85' Izlazi Asano, ulazi Lutovac
Još pet minuta do kraja, plus nadoknada.
80' Siguran je Bibars Natho
Partizan vodi!
79' Penal!
Vitas je skrenuo loptu glavom, a deluje kao da je lopta pogodila u ruku Đokića.

Široki je pokazao na "belu tačku".

74' Promašuju crno-beli!
Prvo Asano, a onda i Natho sa ivice kaznenog prostora.

Lopta je prošla metar od desne stative.
70' Povredio se Filip Stevanović
Problem za Partizan, igrač koji je ušao u igru na poluvremenu nije u mogućnosti normalno da hoda.
68' Čupić spasio Zlatibor
Oštar centaršut Natha mladi Čupić je skrenuo u poslednjem momentu pre nego što je Vitas iza njega sproveo u mrežu.

POtom je minut kasnije odbranio i šut Markovića.
65' Šutirao je Natho, ali je neko u živom zidu zakačio loptu
Biće korner.
64' Marković je oboren u kontri
Nije bilo ofsajda jer je Marković bio na svojoj polovini, a u nastavku je oboren na 17 metara od gola.

Biće slobodan udarac.
62' Janjić naterao Popovića da se istakne
Tukao je sa 25 metara, a mladi golman je vrhovima prstiju skrenuo u korner.
59' Prelep udarac Markovića, ali nije pogodio
Da je bio precizniji, bio bi to gol kola.
58' U igri je i Natho
Stanojević je sada izveo najjače oružje kojim raspolaže.
57' Obrukao se Miljković
Dupli pas su odigrali Marković i Sadik, usledila je povratna lopta na 15 metara.

Na nju je naleteo Miljković, ali je promašio sve i pogodio Sadika koji je bio daleko van okvira gola.
53' Opasan pokušaja Asana
Iskosa sa desne strane je pokušao da pogodi dalji ugao, ali je bio za malo neprecizan.
Stanojević je u igru poslao Filipa Stevanovića i Umara Sadika.

Poluvreme!
Posle 45 minuta golova nema.
45' Banjak glavom preko gola
Pritisnuo je Partizan u finišu, ali bez uspeha.
43' Pokušao je i Matić
Iz okreta, leđima okrenut golu, šutirao je preko prečke.
40' Ubrzao je Partizan, nova šansa za Markovića
Ovog puta Marković je probao glavom, ali za malo pored desne stative.
Procenite sami:
34' Popović spasio Partizan!
Asano je pogrešio, Đakovac krenuo na Popovića, a mladi golman je prozreo njegovu nameru da ga "bocne" i refleksno odbranio.
31' Poništen je gol Partizanu, ispostavilo se – greška!
Najpre je Denis Stojković pogodio prečku posle kornera, ali je sudija dodelio novi sa druge strane crno-belima.

Izveo je ponovo sa druge strane, potom je Urošević vratio loptu na prvu stativu, a Bojan Matić postigao gol.

Sudija je podigao zastavicu, ali je usporeni snimak pokazao da ofsajda nije bilo. Barem je tako delovalo.
29' Ponovo Marković
Jedini koji "vuče" napred za sada je Lazar Marković.

Još jednom je bio u solo-prodoru i izborio je korner.
25' Marković dva puta zapretio
Popularni "Markec" trenutno je najkonkretniji u timu Partizana.

Dva puta je šutirao u razmaku od 10-ak sekundi, ali bez uspeha.
20' Marković greši u dodavanju
Čini se da će Partizan ponovo da se namuči kako bi došao do gol-šanse.
15' Dobra šansa za Asana
Dobio je loptu iza leđa odbrane, pobegao čuvarima, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.
11' Stojković bezopasno centrirao
Denis Stojković je pokušao da pošalje loptu pred gol Zlatibora, ali je golman Čupić lako otklonio opasnost.
8' Partizan pritiska na startu
Ali, za sada bez ozbiljnijeg rezultata.
Meč je počeo!
Stanojević pre utakmice:
"Mi verujemo u nas, drago mi je da su nas navijaèi podržali u Požegi. Znaèi nam podrška, lepo je dobijati poruke, ali još bolje kada doðu da nas posete". Teren je u odliènom stanju. "Nemamo nikakav izgovor, nikakav alibi, oèekujem puno od mog tima. Bilo je dosta promena". Šæekiæ se razboleo. "Šæekiæ ima temperaturu, ostao je u Beogradu, to nas je malo poremetilo. Sadika ne èuvamo za Belgijance, nego nije skroz spreman da poène meè, videæemo kakvu æe minutaži imati u toku susreta".
Partizan ima novu emisiju kojom najavljuje domaće utakmice
Zlatibor – Partizan

Stadion: u Užicu.
Sudija: Zoran Široki

Zlatibor: Čupić - Jezdimirović, Islamović, Anđelković, Glišović - Krstić, Đakovac, Poček, Vladić, Janjić - Vukić.

Partizan: Popović – Miljković, Vitas, Banjak, Urošević – Smiljanić, Zdjelar, Asano, Stojković – Marković, Matić.
Obećano – učinjeno, Partizan sa pet promena.
Kao što je i najavio Aleksandar Stanojević, napravio je pet promena u ekipi.

Golmana Stojkovića ponovo će zameniti bonus igrač Popović, a u odbrani se vratio Maki Banjak, za koga se spekulisalo da bi mogao na dužu pauzu.

U veznom redu biće mladi Denis Stojković i iskusni Milan Smiljanić, a umesto Sadika u napadu sa Markovićem biće Bojan Matić.