Košarkaši Partizana su rezultatom 75:66 pobedili Budućnost u 9. kolu ABA lige.

75 : 66
KRAJ
Ali up
Kuruc zakucava! Ovo je već kraj, 73:61 vodi Partizan
39' Partizan na putu ka 8. pobedi
Kuridža i Kobs pogađaju važne poene za goste, ali crno-beli imaju dvocifrenu prednost 71:61
Povredio se Ledej
Krenuo je Kuruc da zakuca i promašio, pa je Ledej krenuo na zakucavanje i fauliran je. Potom je Smailagić pao preko njega i Ledej se potom požalio na povredu desne ruke
37' Avramović!
16 izgubljenih lopti ima Budućnost! Aleksa Avramović ima 5 ukradenih lopti... Kao Geri Pejton nekada, 65:56

Evo i 17. izgubljene lopte. Micov pravi faul u napadu

36' Rampa, pa dve ukradene
Kuruc je izblokirao Vajlija na šutu, pa Ledej izvlači dva slobodna bacanja 60:56

Potom sjajna defanzivna energija Partizana i Avramović krade loptu pa zakucava, da bi onda Kuruc ukrao na liiji dodavanja još jednu i izvukao faul 63:56
34' Novi poeni Glasa – drama!
Nakon one važne trojke stižu i slobodna bacanja, Gregor Glas je napravio problem za Budućnost. Na drugoj strani Di Džej Sili preko ruke pogađa trojku i 58:56

Obradović zove tajm-aut
Trener Partizana uopšte nije zadovoljan
33' Kakav pogodak
U poslednjoj milisekundi je Micov ispalio ovu loptu van balansa i ona je ušla "bez koske", 3 od 3 za 3 ima Micov, 56:51
32' Mur pod faulom!
Dalas Mur je nadigrao Atića, pokušao je i Micov da mu pomogne, ali se sve završilo košem Mura uz faul, 56:48
31' Odlučujuća četvrtina
Budućnost odmah gubi loptu...
30' Poslednji minut 3/4
Glas u padu pogaša trojku preko Vajlija... 53:48
29' Opet krade Avramović
Sjajna reakcija Avramovića i brze ruke pleja Partizana pa krajde loptu Kobsu i na drugoj strani Glas pogađa trojku! 50:45

28' Sili za tri
U pravom trenutku za Budućnost pogađa Di Džej Sili i 13:3 je serija Podgoričana... Muči se Partizan 46:45
27' Serija Budućnosti
8:1 je trenutno serija Budućnosti, a Partizan greši iz napada u napad. Smailagić i Zagorac prave greške u koracima u dva uzastopna napada i potom faul još jedan i serija 10:1, 44:42

26' Kobs pogađa uz faul
Avramović je naseo na njegovu fintu na levom prodoru i Džastin Kobs poentira uz njegov faul, 44:40
25' Trojka Micova
Micov ostaje sam i pogađa svoju drugu trojku, 43:35

Potom Džejkob Vajli koristi gužvu u reketu Partizana i bio je najsnalažljiviji tu za svoje prve poene iz igre 43:37
23' Mnogo promašaja
Samo jedan poen za tri minuta košarke. Budućnost je sa linije za slobodna bacanja u prvom napadu poentirala... 41:31

Evo prvog poena iz igre. Avramović iz levog prodora "nalepi" loptu na vrh table i poentira, 43:32 i ovo je njegov 11. poen
21' Počelo je drugo poluvreme
Koprivica pravi faul za dva slobodna bacanja odmah na startu
Kraj prvog poluvremena
Smailagić najefikasniji sa 14 poena, a na drugoj strani Sili ima 11
20' Ledej za 3
Sjajan protok lopte Partizana u ovoj akciji, sve se završilo šutem Ledeja za 3 poena sa centralne pozicije i pogodio je. Na drugoj strani Kobs potpuno van balansa i pod kontaktom vraća poenima, ipak dvojkom, pa Smailagić poentira iz reketa 41:30

18' Avramović 2/2
Prekinuta je serija Budućnosti ovim poenima Avramovića posle dužeg poseda crno-belih, 34:28 u nastavku je i Panter iznudio dva slobodna bacanja i ima šansu da dođe do prvih poena večeras. Prvi poeni Pantera, 36:28
17' Sili opet
Jedini raspoloženi igrač Budućnosti... 30:22 je rezultat nakon koša sa polu distance

Atić za 3. Brz odgovor Podgoričana i prepolovljena prednost Partizana, 30:25
16' Dvocifrena prednost
Po prvi put večeras imamo dvocifrenu prednost. Partizan je uspeo sa dve brze trojke da napravi velike probleme gostima iz Podgorice, 30:20 je rezultat i Džikić zove minut odmora

15' Glas za tri
Odmah po pvoratku na parket Gregor Glas prekida seriju promašaja i pogađa trojku sa desnih 45 stepeni, važni poeni za Partizan 27:20
Tajm-aut
Željko Obradović je morao da pozove tajm-aut, jer njegov tim ima izuzetno loša rešenja u napadu, nekako su ušli u kolotečinu zajedno sa gostima i to se završilo lošom odbranom i lakim poenima Micova sa polu distance, 24:20
15' Mnogo se promašuje
Partizan šutira 1 od 10 za tri poena večeras, dok je Budućnost nešto bolja i oni su na 2 od 7 u šutu za tri

Što se tiče procenta, Partizan šutira 45%, a Budućnost 33% iz igre

12' Smailagić zakucava
Ostao je sam Smailagić i došao do lakih poena, a na drugoj strani Jagodić-Kuridža pogađa trojku, pa idemo opet na posed Partizana gde Smailagić ima autoput ka košu i sledi novo zakucavanje, da bi Kobs odgovorio svojim poenima 24:18
11' Druga četvrtina loše počela za crno-bele
Gregor Glas šalje veoma loš pas i Partizan gubi loptu u prvom posedu. Na drugoj strani promašuje Sili pa i Kuridža posle ofanzivnog skoka.
10' Partizan ima već 4 ukradene lopte
Odlična odbrana Partizana na startu utakmice, Budućnost u problemima...

Loša odbrana njihova u ovim momentima i Madar ostaje sam u reketu pa je fauliran i imaće dva slobodna bacanja, pogađa oba 20:13

U poslednjem napadu opet Partizan blista u odbrani, nogama su sve ispratili i kao bonus je došla rampa Ledeja nad Barovićem
9' Madar odmah po ulasku
Jam Madar je nagazio liniju za tri poena i njegov šut važi kao dvojka, 17:11 je rezultat.

Na drugoj strani Dangubić faulira Silija, pa ovaj ide na liniju za slobodna bacanja i pogađa oba 17:13

8' Opet Ledej
Ledej i Avramović su postigli skoro sve poene Partizana u 1. četvrtini, sada je Avramović ukrao loptu i kontru završava poenima Ledej.

Onda Sili na drugoj strani opet pogađa, pa Smailagić atraktivno zakucava 15:9
7' Mnogo promašaja
Slabo je ovo počelo poenterski, već puna tri minuta nemam koš iz igre, ali imamo pravi "festival promašaja".

Di Džej Sili na drugoj strani poentira i sada je 9:7

Lede je pokupio ofanzivni skok i snažno zakucao preko Barovića, 11:7
4' Avramović sjajan
Aleksa Avramović je ukrao loptu Kobsu i dobio lake poene, 6:2, a potom Kobs pravi faul u napadu i gubi drugu loptu zaredom

Potom trojka! Kakva sekvenca Avramovića – ukradena lopta i laki poeni, iznuđen faul u napadu pa pogođena trojka, 9:2 vodi Partizan
2' Koprivica!
Sjajno je zakucao Koprivica nakon promašaja Ledeja, 4:0 vode crno-beli
1' Počela je utakmica
Prvi posed ima Partizan. Avramović prvo promašuje trojku sa 45 stepeni da bi se na tu loptu bacio Dangubić i doneo novi posed posle kog pogađa Avramović iz floutera i 2:0 vodi Partizan

Petar Popović, igrač Budućnosti
"Nesporno je da se radi o jednoj vrlo kvalitetnoj ekipi, sa jakim pojedincima. Pogledali smo video i poèeli pripremu, poznati su nam, gledali smo utakmice ove sezone, radi se o ekipi koja igra agresivno na oba kraja terena. Moramo biti spremni na jednu zahtjevnu utakmicu, kako fizièki, tako i mentalno. Pripremamo se, iskoristili smo dan poslije Cedevita Olimpije da se odmorimo i sigurno æemo biti spremni za utakmicu u subotu."
Aleksandar Džikić, trener Budućnosti
"Naš sledeæi protivnik u regionalnoj ligi je u svojim ambicijama vrlo jasan, povukli su poteze koji to nedvosmisleno potvrðuju. Kvalitet njihovog sastava je èinjenièno stanje, rade pod vodstvom trenera kojeg žele sve ekipe, to je valjda svima jasno. Znamo da nas èeka teška i zahtjevna utakmica, pred najveæim brojem navijaèa pred kojima æemo igrati ove sezone."
Gregor Glas,igrač Partizana
"Sigurno æe biti teška utakmica za nas. Buduænost je iskusna ekipa, tu su Micov i Kobs, a predvodi ih trener Džikiæ. Mi æemo raditi na našoj igri, spremiti se dobro za utakmicu sa željom da odigramo što bolje. Bez grešaka i bez miskomunikacije u odbrani."
Željko Obradović, trener Partizana
"Za nas izuzetno važna utakmica. Igramo protiv tima igra izvanredno, poslednju utakmicu, pre par dana, su odigrali fenomenalno protiv Cedevita Olimpije. Imaju kvalitet na svim pozicijama, znaju da igraju bez obzira što su im falili neki igraèi. To pokazuje snagu tima koju imaju i naèin na koji igraju, a za to je sigurno zaslužan moj kolega, naš bivši trener, Aleksandar Džikiæ. iskoristio bih ovu priliku da pozovem navijaèe da doðu i podrže ekipu. Da u jednoj pravoj fer i sportskoj atmosferi doèekamo naše prijatelje iz Podgorice i da to bude jedna košarkaška utakmica u kojoj æe svi uživati."
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 9. kola ABA lige, derbi kola između beogradskog Partizana i podgoričke Budućnosti