26. kolo: Zadar – Crvena zvezda 70:90

Crvena zvezda savladala je Zadar na gostovanju 90:70 u poslednjem kolu ABA lige i tako obezbedila prvu poziciju na kraju regularnog dela sezone.

18:36, 17:18, 16:14, 19:22
  ZAD   CZV
  70 : 90
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde – 90:70.
37' Evo Zadra na -12
Lojd promašuje i gubi lopte, a Zadar je na -12.
36' Zvezda na +16
Zadar igra dobro, ali Zvezda postiže poene kada je to potrebno. Prva trojka Simonovića za 80:64.
33' Zvezda odrađuje posao
Radonjić drži Voldena i Lojda na parketu i ne rizikuje ništa.

Zvezda pravi veliki broj faulova i šalje košarkaše Zadra na liniju penala, što domaćin koristi, ali ne može da se primakne.

Na sedam minuta do kraja Zvezda vodi 75:60.

Kraj treće četvrtine
Crvena zvezda vodi rezultatom 68:51.
27' Zadar je malo smanjio zaostatak
Zvezda za šest i po minuta samo sedam poena – 46:61.

24' Lazić namestio ruku
Lazić gađa trojke 3/3 na ovom meču, ali dobro šutira i Mavra, koji odmah uzvraća – 39:59.
23' Tri poena za tri minuta – kao i na startu 2/4
Noko krade loptu i zakucava na startu treće četvrtine.

Karter pogađa jedno bacanje posle faula Davidovca, a onda udara blokadu Lojdu. U narednom napadu, Lojd krade loptu Karteru.
21' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Zvezda vodi 54:35.
18' Zadar ne može da priđe
Zvezda igra slabo u drugoj četvrtini, ali i dalje ima veliku prednost – 30:50.

15' Zvezda održava veliku prednost
Lojd pogađa posle dobrog ulaza, pa Zadar gubi loptu. Lojd je zakucao u kontri posle ukradene lopte Voldena za 21:40.

Karter poentira za dva, nakon čega Lojd greši u dodavanju. Posle faula u napadu Kartera nad Lazićem, sudije su dosudile nameran prekršaj.

Lazić pogađa dva bacanja za 23:42.
13' Samo tri poena za tri minuta
Trojku pogađa Jordano na startu druge četvrtine, pa Lojd gubi loptu. Ipak, odmah je vraća Hol i dodaje do Simonovića, koji maši otvorenu trojku.

Trojku maši i Lojd i malo je stala Zvezda, pošto je bila bez poena u prva tri minuta druge deonice.
Kraj prve četvrtine
Zvezda vodi rezultatom 36:18.
8' Zvezda "gazi"
Prvo je Onuaku faulirao Simonovića na šutu za tri poena, koji pogađa sva tri bacanja.

Zatim je Lojd fauliran na šutu za tri i on je pogodio sva tri bacanja – 5:23.

Na drugoj strani Karter pogađa dva bacanja, pa Lojd pogađa još jednu trojku za 7:26.
6' Zvezda na +12
Lazić faulira Mavru na ulazu i gledali smo slobodna bacanja – 3:13.

Noko pogađa posle ofanzivnog skoka, pa Volden krade loptu. Lojd pogađa posle asistencije Noka za 3:17.

Prve poene za Zadar iz igre postiže Onuaku, a Lazić ga faulira na šutu – 5:17.
4' Sjajan start Zvezde
Prvi poeni za Zadar dolaze sa linije penala i to je pogođen jedan penal. Davidovac na drugoj strani pogađa dvojku za 1:10.

Mavra maši zicer, nakon čega zicer maši i Noko. Davidovac hvata ofanzivni skok, pa novu trojku pogađa Lazić za 1:13.
2' Serija 8:0 na početku
Prve poene na utakmici postiže Volden za 0:2, a Zadar u prvom napadu maši trojku.

Trojku pogađa Lazić iz levog kornera za 0:5, pa trojku za 0:8 pogađa Davidovac.
1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici za Zvezdu.
Branko Lazić pred utakmicu
Teška utakmica je pred nama jer znamo šta nam donosi i to protiv ekipe koja je ostvarila svoj cilj i sigurno nas èeka rastereæena u ovom meèu. Recept za ovakve duele se zna, dobra igra u odbrani, èvrsto, borbeno na svaku loptu jer pobeda donosi prvo mesto pred plej of. Zadar ima vrlo iskusne igraèe, uvek su imali dobre šutere, borbenu ekipu jake centre. Moraæemo da odigramo dobru utakmicu kako bi došli do bodova.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Oèekuje nas meè protiv ekipe koja je znala da odigra jako dobre utakmice u ABA ligi. Svesni smo važnosti meèa i zato želimo da dobrom igrom u oba pravca gradimo rezultat i doðemo do onoga što nam je najvažnije a to su bodovi protiv jedne vrlo iskusne i dobre ekipe Zadra.