Subota, 16.01.2010.

22:05

Uspešan debi Željka Lukajića

Košarkaši Hemofarma pobedili su ekipu Širokog u gostima rezultatom 94:76, u 16. kolu regionelne NLB lige.

Željko Lukajić, koji je tokom prošle nedelje preuzeo ekipu nakon sporazumnog raskida saradnje sa Stevanom Karadžićem, je tako uspešno startovao na klupi Hemofarma. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je plejmejker Miljan Pavković koji je postigao 21 poen uz samo jedan promašaj iz igre (3-3 za dva, 4-5 za tri, 3-4 penali).

Bojan Krstović dodao je 19, a Milan Mačvan 15 poena. U sastavu Širokog Mejson i Grgat postigli su po 19 poena.

Hemofarm se na duelu u Širokom mučio sa domaćim sastavom u prvih 20 minuta nakon kojih je imao samo četiri poena prednosti (47:43). Ipak, Vrščani su duel prelomili početkom treće deonice kada su se serijom 11-3 odlepili na dvocifrenu prednost (58:46). U nastavku meča Široki je u nekoliko navrata uspeo da spusti na jednocifreni deficit, ali je u poslednjih deset minuta Hemofarm još više pojačao i rutinski je priveo meč kraju.

Vrščani sada imaju skor od 10 pobeda i pet poraza, uz jedan meč ma nje. Tim Željka Lukajića već u utorak očekuje derbi pošto u Vršcu gostuje branilac titule Partizan.