Boston poveo u seriji protiv Vizardsa

Košarkaši Boston Seltiksa poveli su u polufinalnoj seriji Istoka, pošto su u prvom meču savladali Vašington Vizardse – 123:111.

Nedelja, 30.04.2017.

21:42

Getty Images

Seltiksi su iskoristiili prednost domaćeg terena i uspelisu da savladaju goste koji su meč otvorili serijom od 16:0.

Ekipa iz Vašingtona ubedljivo je dobila prvu četvrtinu + 14 (38:24).

U sedmom mintu prve četvrtine, plej Bostona Ajzea Tomas doživeo je peh i ostao bez zuba, ali je odmah nastavio meč.

Seltiksi su odlično zaigrali u drugom kvartalu i uspeli da istope prednost Vizardsa i na 2:30 minuta stigli do izjednačenja.

Posle vrlo sadržajnog prvo poluvremena gosti su imali vođstvo od pet poena prednosti – 64:59.

Seltiksi su prvi put poveli sredinom treće deonice kada je Krauder pogodio za 73:71 i od tog trenutku domaćini nisu ispuštali prednost.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ajzea Tomas sa 33 poena i devet asistencija. Plejmejker Seltiksa igrao je samo dan posle sahrane svoje sestre, koja je ovog meseca poginula u saobraćajnoj nesreći.

Vašington je predvodio Bredli Bil sa 27 poena, dok je Džon Vol završio meč sa 20 poena i 16 skokova.