Urugvaj je pre četiri godine igrao polufinale Mundijala, pa se mnogo očekuje od Urusa. Nažalost, nedovoljno spreman na SP stigao je Luis Suares, pa je pitanje koliko će to uticati na ovaj tim. <br /><br /> Kostarika je među autsajderima, ali sa igračima iz najboljih evropskih liga, može da napravi bar jedno iznenađenje.

Pet mečeva Mundijala je već iza nas, a sledi duel Urugvaja i Kostarike. Budite uz Live Blog B92 i pratite najinteresantnija dešavanja.
Hvala vam što ste nas pratili i u ovom meču. Ostanite uz B92, u ponoć sledi spektakt, duel Engleske i Italije.

Svoja zapažanja i komentare možete ostavljati na posebnoj vesti, ali i na tviteru na hashtag #b92brazil, a oni se možda pojave u našem Live Blogu.
Igrač utakmice
KRAJ!
Kostarika je šokirala Urugvaj i svet, savladala je četvrti tim sa poslednjeg mundijala sa 3:1!
CRVENI KARTON!
Iskusni bek Urugvaja Maksimilijano Pereira je divljački startovao u finišu meča i dobio crveni karton. Novi udarac za nokautirani Urugvaj.
Kostarika nakon gola laganim ritmom kontroliše tempo meča i ide ka velikoj pobedi.
Advokat svih Srba
Gledajuæi ove mladiæe iz Kostarike kako se bore, ginu za svoju domovinu, predstavljajuæi se tako u najjboljem svetlu na fudbalskoj pozornici pred nekoliko stotina miliona gledalaca, ja tek tad shvatim koliko u stvari naši fudbaleri nemaju srca i kako neuspesi naše reprezentacije nemaju veze sa znanjem, umeæem vec sa željom i ljubavlju prema domovini i navijaèima koje treba da obraduješ.
GOOOOOOL!
Kostarika vodi 3:1! Markos Urenja je dotukao Uruse!

Samo što je ušao u igru Urenja je rešio meč. Dobio je sjajno loptu na desnoj strani od Dijasa, te iz prvog kontakta loptom savladao Musleru poslavši je ispod golmana Urugvaja.
Očigledan ofsajd
Nema sumnje, Kostarika je povela golom iz nedozvoljene šanse. Sudije æe opet biti pod udarom.

Beta/AP Photo
Ništa od Suaresa
Tabares je izvršio i treću izmenu, Kristijana Rodrigesa je zamenio Abel Ernandes.
Urugvaj juri izjednačenje, najizgledniju šansu imao je Kavani, posle dobrog skoka šutirao je glavom u desnu stranu, ali je odbranio Navas.
Dva od dva
Kole
Komentator nikako da shvati da nije ovo tenis
Tri kornera Urugvaja za tri minuta, a samo jedan u prethodnih 70. Međutim, Urusi su sve bliži šokantnom porazu.
Veliki pritisak Urugvajaca, lopta je konstantno oko ili u kaznenom prostoru Kostarike, ali nema prave realizacije.
Urugvaj je šest puta u istoriji slavio na Svetskom prvenstvu posle preokreta, ali poslednji put 1966. godine u Engleskoj.
Nova greška sudija?
Izgleda da je Duarte bio u ofsajdu pre nego što je postigao gol za preokret.
Nova opasnost po Uruse, Kembel je ponovo gađao sa distance, opet veoma blizu gola, ali je lopta opet prošla pored stative.
Urugvaj je dobio poslednjih 11 utakmica u kojima je prvi postigao gol.
Pokrenuo preokret, Džoel Kembel.

Beta/AP photo
Mora da se menja
Odmah dvostruka izmena u Urugvaju, izlazi veteran Forlan, a ulazi Nikolas Lodeiro, dok Valtera Gergana menja Alvaro Gonsales.
Ulazi li Suares?
Oskar Luis Tabares morao hitno da reaguje, iako je želeo da ga sačuva, na zagrevanje je poslao Luisa Suaresa.
GOOOOOOL!
Preokret Kostarike na 2:1. Oskar Duarte je doneo prednos svom timu.

Ono što Duarte nije uspeo nekoliko minuta ranije, uradio je u 58. minutu. Nakon novog centaršuta iz slobodnog udarca iz sredine terena Duarte se opet odlično postavio na levoj stativi, krenuo hrabro glavom i ovaj put pogodio dalji ugao.
GOOOOOOL!
Kostarika je izjednačila na 1:1. Džoel Kembel je strelac.

Bolanjos je sjajno odigrao petom na desnoj strani, omogućio centaršut saigraču, lopta je pala na desetak metara od gola gde je usamljen bio mladi Kembel koji je rutinski savladao Musleru.
Svanns
Iskreno sam više oèekivao od Urugvaja u prvih 45' ali možda poboljšaju utisak u drugom poluvremenu ili narednom meèu. Ipak je to veoma kvalitetna reprezentacija.
Sjajna šansa za Kostariku posle centaršuta iz slobodnog udarca sa sredine terena. Duarte je neometan šutirao glavom sa 5-6 metara, ali je Muslera sjajno intervenisao.
Poslednjih 26 penala na Svetskim prvenstvima postignuto je desnom nogom. Poslednji igrač koji je pogodio levom nogom bio je upravo Urugvajac Alvaro Rekoba, 2002. godine.
Nastavak
Počelo je drugo poluvreme duela Urugvaja i Kostarike.
Loša igra Ruisa
Poluvreme
Pauza na stadionu Kastelao, Urugvaj vodi 1:0 protiv Kostarike, golom Edinsona Kavanija iz penala u 24. minute.

Pored toga nije bilo većih šansi, Kostarika je imala nešto vise loptu u svojim nogama, ali je Urugvaj bio konkretniji u napadu.
Dobra šansa za Forlana minut pre kraja poluvremena, dobio je loptu na ivici kaznenog, šutirao pod prečku, ali sjajno brani golman Navas.
Kostarika ima više loptu u nogama nakon vođstva Urugvaja, lako dođe i do kaznenog prostora, ali nema završnog rešenja.
Urugvajci su odoleli pritisku rivala nakon vođstva, pa sada kontrolišu ritam meča.
Edinson Kavani je postigao osmi gol u poslednjih 11 mečeva za Urugvaj.

Urugvaj je postigao gol u sedam uzastopnih utakmica na Svetskim prvenstvima, to mu je najbolji niz još od 1962. kada je u 32 godine vezao 16 mečeva na kojima je dao gol.
Gol iz prvog šuta
Urugvaj je poveo iz prvog šuta u okvir gola oba tima na meèu.
Šansa za Kostariku, posle centaršuta iz slobodnog udarca lopta je stigla do Gonsalesa, ali je traljavo šutirao sa svega nekoliko metara od gola. Ipak, iznudio je korner.
Kostarika odmah preti, ovaj put je Kembel šutirao sa 25 metara, ali lopta prolazi pored desne stative.
Urugvaj je stigao do vođstva praktično bez igre.

GOOOOOL!
Urugvaj vodi 1:0. Edinson Kavani je realizovao penal.

Golman Kostarike Navas je pročitao napadača PSŽ-a, ali je Kavani gađao precizno i dovoljno snažno uz desnu stativu i doneo prednost Urusima.
PENAL!
Jedanaesterac za Urugvaj! Žunior Dijas je oborio Dijega Lugana.

Iskusni Dijas je očajno reagovao kod centaršuta iz slobodnog udarca, sa obe ruke je uhvatio, praktično zagrlio oko struka Lugana i skrivio najstrožu kaznu.
Dosadno
Prvih 20 minuta ne mogu zadovoljiti očekivanja ljubitelja fudbala, ne samo da nema gol šansi, nema ni konkretnih akcija.
Kiks
Umanja očajno reaguje nakon centaršuta, lopta stiže do usamljenog Edinsona Kavanija na desnoj strani, ali napadač PSŽ loše zahvata loptu i dobra šansa propada.
Dobar poèetak meèa Kostarika duguje Džoelu Kembelu, koji nije pogrešio u prvih pet dodavanja.
Kostarika nikad nije pobedila Urugvaj u prethodnih osam sustera, Urusi su slavili šest puta.

Kostarika je neočekivano opasnija od Urugvaja na startu meča, prvi šut ka golu uputio je Brajan Ruis.
Bolanjos preti po levoj strani, prevario je Arevala, ali ga je iskusni Pereira lako zaustavio.
Kent
Legende igraju sa liberom, kao da je prvenstvo od pre 24 godine :D

Kavani 24p - Kembel 54, Duarte 58, Urenja 84
  URU   CRC
  1 : 3

Mirno u prvih pet minuta, Urugvaj dva puta pokušao centaršutevima bekova Arevala i Kaseresa, ali bez opasnosti po gol Kostarike.
Nema Luisa Suaresa, ali tu je Dijego Forlan. Ovaj 35-godišnji veteran postigao je tri od poslednjih pet golova Urugvaja na Mundijalima. Bio je prvi strelac SP 2010.

Pratite meč sa nama
Učestvujte interaktivno u praćenju utakmice na B92, putem komentara ili na heštegu #b92brazil na Tviteru.
Drugi meč u ovoj grupi igra se u ponoć, sastaju se Engleska i Italija.
START
Počeo je duel Urugvaja i Kostarike.
Sastavi
Urugvaj: Muslera – Pereira, Lugano, Godin, Kaseres – Rodriges, Gargano, Arevalo, Stuani – Forlan, Kavani;

Kostarika: Navas – Umanja, Gonsales, Duarte – Borhes – Dijas, Bolanjos, Teheda, Gamboa – Kembel, Ruis
Sudije
Pravdu deli trojka iz Nemačke: Feliks Brih (glavni), Mark Boršč (asistent 1), Štefan Lup (asistent 2), četvrti sudija je Viktor Kariljo iz Perua.