Sindikat: Lekar kao službeno lice |
| 22. jun 2008. | 15:18
| Izvor: Tanjug
|
Subotica --
Sindikat lekara ponovo zatražio od vlade da donese izmene Krivičnog zakona, po kome bi se napad na lekare i medicinsko osoblje tretirao kao napad na službeno lice.
Na trodnevnom savetovanju na temu "Kolektivno ugovaranje i Odbor za bezbednost i zdravlje na radu", koje je završeno na Paliću, ovaj strukovni sindikat je upozorio da su zaposleni u zdravstvu izloženi svakodnevnim napadima pacijenata.
Sindikat je zatražio da se rad Fonda za zdravstveno osiguranje prilagodi standardima EU, da se liste sa lekovima koje plaća Fond ne menjaju tako često i da se lekarima da veća autonomnost kod prepisivanja leka.
Upozoreno je i na jačanje medicinske mafije na štetu osiguranika. Po tvrđenju pojedinih lekara, ulazak na pozitivnu listu jednog leka farmaceutske kuće košta i do 50.000 evra.
|