Crvena zvezda – Spartak 3:1 (2:1)

Fudbaleri Crvene zvezde su rezultatom 3:1 pobedili subotički Spartak u 19. kolu Superlige Srbije.

31 Žander, 40 Tekijaški, 50 Tomane – 21 Denković
  CZV   SPA
  3 : 1
KRAJ – Nova pobeda Crvene zvezde
Subotički Spartak je bio odličan rival i pružio je snažan otpor, ali je Zvezda ipak bila bolji tim i zasluženo slavila rezultatom 3:1
90' Slobodan udarac za Zvezdu
Marin je fauliran na nekih 30ak metara od gola Spartaka, pokušao je da centaršutem pronađe nekog od napadača, ali je odbrana Spartaka ponovo dobro odreagovala.
87' Ulazimo u mirniji period
Polako se stišava tempo utakmice, Zvezda iskusno privodi utakmicu kraju u kojoj ima itekako povoljan rezultat, 3:1
78' Kakva prilika za Spartak!
Ponovo je Spartak probio po desnom boku, pas je išao na Tufegdžića koji je levo od sebe imao potpuno samog Denkovića, ali se odlučio da šutne na gol i Borjan je taj njegov pokušaj uspešno odbranio. Denković se malo i ljutio na saigrača, ali je Spartak umesto drugog gola imao samo korner.
72' Gosti ne odustaju
Ponovo dobra prilika za Spartak, Vladan Vidaković je uspeo da šutne van kaznenog prostora i lopta je prošla nekoliko centimetara iznad prečke. To je razljutilo Milana Borjana koji je imao šta da kaže svojim defanzivcima.
69' Spartaku poništen gol
Tufegdžić je posle dobre akcije Spartaka poslao loptu iza leđa MIlana Borjana, ali je sudija podigao zastavicu i signaliirao ofsajd poziciju
65' Tufegdžić šutira pored gola
Spartak je došao u Begorad silno motivisan. Postigli su taj jedan gol u prvom poluvremenu, a u drugom često prete. Tako je u 65. minutu utakmice posle jako lepe akcije Tufegdžić šutirao, ali njegov udarac odlazi pored desne stative
62' Ben...prečka!
Ponovo lepa akcija domaćeg tima, možda i najlepša na utakmici, stigao je centaršut sa levog boka pravo Benu na glavu koji se bacio na loptu i ipak pogodio prečku
60' Nova akcija Zvezde, ali ovog puta nema gola
Nastavljaju crveno-beli sa istom igrom iako imaju dva gola prednosti. Sada je odbrana Spartaka pravovremeno reagovala i otklonila opasnost
50' Golčina Tomanea
Tomane je dobio centaršut sa levog boka od Marka Marina i ono što mu nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu, jeste u drugom. Tačnije, Tomane je makazicama uspeo da postigne jako lep gol za vođstvo Zvezde od 3:1.
49' Spartak propušta veliku šansu
Umalo je Spartak došao do svog drugog gola. Obradović je dobio dobar pas od Denkovića u kaznenom prostoru, ali se spetljao i izgubio loptu
46' Počelo je drugo poluvreme
45' Kraj prvog poluvremena
40' Goooool! Zvezda vodi!
Nemanja Tekijaški nije imao sreće u ovoj situaciji u kojoj je samo želeo da otkloni opasnost, a zapravo je loptu samo "spakovao" u sopstvenu mrežu. Zvezda je tako za manje od 20 minuta napravila potpuni preokret i sada vodi sa 2:1.
35' Umalo da Spartak opet povede
Posle novog kornera za goste usledila je opasnog po gol Zvezde. Denković je ponovo pokušao glavom, ali je Borjan to boksovao pa je jedan od igrača Spartaka pokušao sa velike udaljenosti da lobuje Borjana i pogodi nebranjenu mrežu crveno-belih, ali je bio neprecizan
31' Gooooooooooool! Izjednačenje!
Posle odličnog prodora Marina, kada je sa nekoliko sjajnih driblinga izbacio trojicu defanzivaca Spartaka usledio je oštar pas na levu stranu za Žandera, koji je loptu prihvatio i ušao u kazneni prostor. Potom pogađa malu mrežu i donosi radost Zvezdinoj publici, 1:1
28' Zvezda "steže obruč"
Posle pritiska kom je odbrana Spartaka bila izložena usledio je udarac Marka Marina sa nekih dvadesetak metara, ali je to završilo visoko preko gola
23' Preti i Ben, ali neuspešno
Ponovo je Ben izveo slobodan udarac i ponovo je pogodio samo živi zid protivnika, ostaje 0:1
21' Gooooooooool! Spartak vodi!
Gosti su napali po levom boku, Milošević je "kiflom" uspeo prelepo da pronađe Denkovića koji je odlično skočio nadvisivši sve defanzivce Zvezde i glavom matirao Borjana za velikih 1:0 u korist gostiju iz Subotice
18' Tomane proba makazicama, prilično neprecizno
Zvezda preti, opasnija je, ali gola nema. Sada je Tomane probao makazicama, ali je ta lopta završila u gol autu
14' Slab fudbal na početku
Ne gledamo baš najlepršaviji fudbal na stadionu "Rajko Mitić", za prvih 14 minuta nismo videli nijednu pravu priliku. Spartak je u par navrata pokušao da zapreti, dok je Zvezda tim koji dominira, ali bez opasnih šansi po gol gostiju
10' Slobodan udarac za Zvezdu, Marin pogađa živi zid
Posle ne baš najboljeg pokušaja Marina, Zvezda je imala korner, ali se Spartak bez problema odbranio
6' Spartak preti, lopta kod Borjana
U nekoliko navrata je gostujući sastav pokušao da napadne Zvezdu, a najbolju priliku su imali posle prekida kada je, ruku na srce, Milan Borjan bez većih problema uhvatio tu loptu
1' Počela je utakmica
Prvi napad je imala ekipa Zvezde, ali iz njega nije urađeno previše. Malobrojna publika na stadionu "Rajko Mitić" aplauzom je pozdravila tu akciju
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu između Crvene zvezde i Spartaka koja se igra na stadionu "Rajko Mitić" s početkom od 15 časova i 30 minuta.