1/8 finala: Atalanta - Real 0:1 (0:0), Borusija (M) - Mančester siti 0:2 (0:1)

Odigrana su još dva meča u osmini finala Lige šampiona, Atalanta - Real 0:1 (0:0) i Borusija (M) - Mančester siti 0:2 (0:1).

Kraj meča u Bergamu!
Završen je i susret Atalante i Reala. Španci su slavili sa 1:0 (0:0), strelac je bio Ferlan Mendi u 86. minutu.
Kraj meča u Budimpešti!
U poslednjim sekundima nadoknade, Volf je imao šansu za Borusiju, ali je Ederson odbranio.

Kraj meča, Siti je pobedio sa 2:0 (1:0).
Tri minuta nadoknade u Budimpešti
86' GOOOOL!
Real vodi!

Samo što je Gaspedrini zamenio Ilićića i Melea, Palominom i Malinovskim, Real je poveo.

Posle kornera, lopta je na nekih 18 metara od gola došla do Ferlana Mendija, on je šutirao precizno u donji levi ugao i pogodio za 0:1!
87' Volf umesto Hofmana
Povredio se Jonas Hofman, Marko Roze je poslao na teren Volfa.
80' I Aguero dobio šansu
Pep Gvardiola je umesto Žezusa uveo Serhija Aguera. Desetak minuta igre za iskusnog napadača.
76' Golobradi mladići na terenu u timu Reala
Dvostruku izmenu vrši i Zinedin Zidan.

Dao je šansu mladićima, Serhio Aribas je ušao umesto Iska, a Ugo Duro umesto Iska.
71' Žuti za Gosensa
Igrač Atalante Robin Gosens je "požuteo" posle oštrog starta.
74' Izmena i u Borusiji
Izašao je Lars Štindl, a ušao Bril Embolo. Roze pokušava da trgne svoj tim.
69' Marez u igri u timu Sitija
Završen je meč za Rahima Sterlinga. Umesto njega je na terenu Rijad Marez.
Gol Žezusa
65' GOOOL!
Siti vodi sa 2:0!

Kanselo je centrirao, Bernardo Silva glavom spustio loptu pred gol gde je bio Gabrijel Žezus.

Brazilac nije mogao da promaši, sa metar-dva je samo ugurao loptu u mrežu.
63' Dvostruka izmena u Borusiji
Marko Roze vrši dve izmene: Lazaro je ušao umesto Lajnera, a Markus Tiram umesto Plee.
63' Plea pokušao - petom!
Prvi udarac Borusije ka golu Sitija. Pokušao je Alesan Plea, i to petom, ali nije bio precizan.
57' Izmena i u Realu
Marijano Dijas je u igri. Zamenio je Vinisijusa Žuniora.
55' Iličić u igri umesto Murijela
Josip Iličić je u timu Atalante zamenio Luisa Murijela.

Neočekivan potez Gasperinija.
53' Pritisak Reala
Španci su sada opasno pritisnuli Atalantu, krenuli su znatno ofanzivnije.

Gosens je izblokirao Vinisijusa, nova propuštena prilika za goste.
53' Kakva šansa za Siti!
Nestvarno je šta sad nije Gabrijel Žezus pretvorio u gol i 2:0 za Siti. Bensebaini mu je poklonio loptu, ušao je pred gol, ali je oklevao, dovoljno da mu Niko Elvedi blokira udarac u poslednji čas!
48' Modrić - umalo!
Velika šansa za Real. Isko je dodao do Modrića, usledio je šut po zemlji sa 15 metara, lopta se od noge igrača Atalante odbila, promenila smer i završila za malo kraj desne stative.

Velika sreća za Atalantu!
Krenulo je i u Bergamu...
Počelo je drugo poluvreme i u Italiji.
Nastavak mečeva
Počelo je drugo poluvreme na meču u Budimpešti, uskoro će i u Bergamu.
Poluvreme i u Bergamu
Kraj prvog dela na meču u Bergamu, nema golova na meču Atalante i Reala.
45+1 Golini ima sjajan refleks!
Velika prilika za Real u nadoknadi prvog dela, ali je golman Atalante Golini pokazao da ima sjajn refleks. Ostaje 0:0.

U međuvremenu, poluvreme je u Budimpešti, gde Mančester siti vodi protiv Borusije (M) sa 1:0.
45+1 Šut Fodena
Pokušao je napadač Mančester sitija Fil Foden sa 20 metara iskosa sa desne strane, ali je lopta završila visoko preko prečke.
Silvin 35. gol za "građane"
40' Uzvratio i Murijel
Luis Murijel je primio loptu na 18 metara od gola Reala, raspalio je po njoj, ali je za malo bio neprecizan.
39' Vinisijus izblokiran
Pritisak Reala, kao da se polako bude.

Vinisijus je imao izglednu priliku, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je izblikoran u poslednji čas, samo korner za Špance.
38' Isko pripretio
Modrić je odlično pronašao Iska koji je primio loptu okružen dvojicom igrača Atalante.

Usledio je šut iz okreta, ali lopta je za nekih pola metra otišla pored desne stative. Doduše, Real je dobio korner, ali ništa od svega.
37' Real ne koristi prednost
Slaba reakcija igrača Reala na igračku prednost. Atalanta uspešno parira za sada.
Gol Silve
Gol Silve

29' Strelac je Bernardo Silva
Kanselo je odlično centrirao, na pravom mestu bio je Bernardo Silva koji je udarcem glavom prosledio loptu u desni donji ugao gola Borusije.

Njegov prvi gol u Ligi šampiona ove sezone.
GOOOL!
Siti je poveo!
25' Sjajan prodor Naća
Divan prodor Naća sa leve strane, uradio je sve dobro, prošao sve do peterca, ali je završnica bila loša. U Bergamu ostaje 0:0.
23' Žuti za Kazemira
Žuti karton je dobio igrač Reala, Kazemiro.

On će zbog toga propustiti revanš meč sa Italijanima.
21' Dobar napad Atalante
Iako je od pre par minuta sa igračem manje, Atalanta je imala odličan napad, ali se Joakim Mele spetljao i prilika je propala.
19' Loš udarac Iska
Isko je izveo slobodan udarac za Real sa 17 metara, pogodio je živi zid.
Opasan napad Reala, Remo Frojler je na ivici kaznenog prostora zaustavio Vinisijusa u prodoru, a sudija je pokazao crveni karton igraču Atalante!
17' Crveni igraču Atalante!
16' Šansa za Siti
Greška odbrane Borusije, stvorila se velika gužva pred golom, ali su Bernanrdo Silva i Gundogan komplikovali i prilika je propala.
6' Gosens, zamalo
Dobar napad Atalante: Murijel je centrirao u peterac, Gosens je bio za malo kratak, lopta je prošla iznad njegove glave i prilika je propala.
6' Dobar prodor Sterlinga
Siti je počeo življe, Rahim Sterling je dobro prošao, ušao u kazneni prostor, od svega korner. Posle kornera, pokušao je Fil Foden sa 20 metara, ali je to bio lak posao za golmana Borusije Jana Zomera.
5' Bez prilika do sada
Miran početak mečeva na oba stadiona.

Još nismo videli prave prilike za gol.
Počele su utakmice!
Utakmice počinju za koji minut...
Sve je spremno za početak mečeva u Bergamu i Budimpešti.
Real oslabljen
Mnogo problema je imao Zinendin Zidan uoči ovog meča.

Igra bez nekoliko glavnih poluga, Serhija Ramosa, Benzeme, ali i Edena Azara, Odriazole...

Navijači, ali van stadiona...
Prazne su tribine na oba stadiona.

Navijača je doduše bilo, na prilazima stadionima, a posebno je vatreno bilo u Bergamu.
... A šta kažu Gvardiola i Roze?
Pep Gvardiola je oprezan.

"Borusija dobro gradi napad kratkim pasovima, njegovi btzi napadači mogu da vas ugroze u tranziciji. Nemački timovi su uvek opasni. Borusija uvek ima veliki broj igrača pred golom protivnika, i naravno, u sredini. Nojhaus, Zakarija, Kramer, oni uvek znaju šta rade. Ne očekujem ni sada ništa drugo", kaže Gvardiola.

Marko Roze očekuje spektakularan meč.

"Uzbuđen sam što momci imaju priliku za ovakav dvoboj. Ako ima stvar koju ne vole u Mančester sitiju, to je kada nemaju loptu u posedu. Moramo igrati hrabro i braniti se sa strašću. Imam tim koji je apsolutno sposoban za tako nešto", poručio je Roze.
Šta kažu Zidan i Gasperini?
Trener Reala Zinedin Zidan traži od igrača da nastave da igraju kao nedavno u La Ligi.

"Želimo da igramo kao u poslednjim mečevima u La Ligi. Dinamika igre je dobra, želimo da se to nastavi. Cilj nam je naravno da dođemo do finala. Svaki meč je kao finale, posebno jer je ovo nokaut takmičenje. Atalanta ima specifičan tim, dobro napadaju i fizički su jaki".

S duge strane, Đan-Pjero Gasperini kaže da njegovo tim ima šanse.

"Pobednik će biti odlučen u dva meča. Idealan rezultat je pobeda. Nismo se nikad sastajali, jedino na terenu možemo da osetimo snagu Reala. Jedan su od najboljih timova sveta, ali iz ovih mečeva do sada smo mnogo naučili", kaže trener Atalante.
Liga šampiona se nastavlja
Nema predaha za najbolje evropske klubove, nastavlja se takmičenje u osmini finala u Ligi šampiona.

Večeras dva odlična meča u najavi, Atalanta - Real Madrid i Borusija Menhengladbah - Mančester siti.