1/8 finala: Napoli – Barselona 1:1 (1:0)

Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su nerešeno 1:1, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč osmine finala Lige šampiona između Napolija i Barselone.
KRAJ – Remi na San Paolu
Napoli – Barselona 1:1 (1:0).
90' Igraće se još 5 minuta
88' Crveni za Vidala
Žuti karton za Vidala.

Usledio je duel Vidala i Ruija, ali je veći sukob sprečen. Ipak, Feliks Brih ne toleriše ovakvo ponašanje i pokazuje drugi žuti Čileancu.
87' Setjenova poslednja promena
Umesto Grizmana na terenu je Ansu Fati.
84' Insinje neprecizan
Prelep potez Zjelinskog, koji je glavom spustio loptu Insinjeu, ali je ovaj neprecizno šutirao iskosa.
80' Žuti za Grizmana
Francuz je sa leđa zaustavio Insinjea.
80' Gatuzova poslednja izmena
Umesto Demea na terenu je Alan.

Photo by Michael Steele/Getty Images
76' Opasno pred golom Ospine
Mesi je izveo prvi korner za svoju ekipu na utakmici, Ospina je bio neoprezan, ali Umtiti nije iskoristio pospanost kolumbijskog golmana.
74' Promena kod domaćih
Umesto Hosea Kaljehona ulazi Mateo Politano.
72' Velika borba
Napoli jednostavno mora da napadne, ovaj rezultat im ne ide na ruku.

Sa druge strane, ostavljaju mnogo prostora napadačima Barselone, što bi moglo skupo da ih košta.

64' Uzvratila Barsa
Mesi je "promešao" odbranu Napolija, "doturio" loptu Vidalu, koji je centrirao. Ipak, Ospina je dobro bio postavljen i dobro je intervenisao.

U toj situaciji, neoprezno je Mesi naleteo na golmana domaćih, zbog čega je zaradio žuti karton.

Borba se definitivno rasplamsala.
63' Veliki promašaj Kaljehona
Stigla je lopta do Hosea Kaljehona, ali je ovaj promašio veliku priliku. Tačnije, Ter Štegen je lepo ušao u šut i zauustavio krilnog napadača domaćih.
61' Insinje inspirisan
Insinje je lepo prošao između Pikea i Vidala, ali je njegov udarac iskosa završio u rukama Ter Štegena.

U međuvremenu, kapiten Napolija je zaradio žuti karton zbog protesta nakon gola Barselone.
57' Gol, gol, gol!
Barselona izjednačila, 1:1.

Mesi i Vidal su razmenili pasove, da bi Buskec jednom loptom "probio" čitavu defanzivnu liniju domaćih.

Nelson Semedo je rutinski uposlio Grizmana, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Ospinu.

Pogodak pogledajte OVDE.
56' Rakitić zamenjen
Umesto hrvatskog veznjaka na terenu je Artur.
Aktivni Gatuzo

Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images
54' Mertens ne može da nastavi
Posledice starta Serhija Buskeca ostavile su traga na Belgijancu.

Umesto njega na teren ulazi Arkadijuš Milik.
50' Žuti karton za Busketsa
Neoprezan start Buskeca nad Mertensom i žuti karton za zadnjeg veznog Katalonaca, zbog čega će propustiti revanš.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli domaći.
Poluvreme – Napoli vodi
Nakon prvih 45 minuta, Napoli – Barselona 1:0.

Strelac: Dris Mertens u 30. minutu.
45' Nadoknada vremena
Igraće se još jedan minut.
42' Manolas zamalo
Centaršut Insinjea, a zatim i ubacivanje Marija Ruija nije donelo novi pogodak.

Prejaka je to lopta bila za Manolasa. Gol-aut od svega.
Domaći navijači

35' Uzaludni posed
Barselona ima više loptu u nogama (65%), ali to im za sada ništa ne donosi.

Još uvek nisu uspeli da naprave konkrentu priliku i ugroze gol Davida Ospine.
Prelep gol Mertensa
30' Gooooooool!
Vodi Napoli, 1:0.

Zjelinski je odlično prošao po desnoj strani i "zavrnuo" loptu na drugi kraj šesnaesterca.

Tamo je loptu sačekao Dris Mertens, koji je sa ivice kaznenog prostora odmerenim udarcem savladao Marka Ter Štegena.
27' Nije uspeo Mesi
Krenuo je Mesi u polukontru, odbrana domaćih je bila razređena i loše postavljena.

Ipak, omaleni Argentinac nije uspeo da loptu proturi do Antoana Grizmana i potencijalna šansa je propala.
17' Mogao je Napoli bolje
Odlično se kretao Kaljehon, ali njegovo dodavanje za Mertensa nije prošlo. Lopta se od štopera gostiju odbila pravo u ruke Ter Štegena.
Gostujući navijači

10' Prvi pokušaj domaćih
Dris Mertens je na trenutak pobegao Đeraru Pikeu, ali je uspeo da šutira pravo u Ter Štegena.
9' Prvi udarac
Lionel Mesi je probao iz ne baš jednostavne pozicije da šutira, ali je to učinio veoma, veoma neprecizno.
6' Očekivan početak
Kao što se i očekivalo Barselona ima više lopte u nogama na startu, dok izabranici Đenara Gatuza strpljivo čekaju svoju šansu iz kontranapada.
1' Utakmica je počela