Košarka 178

13.5.2024.

4:33

Dominacija Jokića – razbio Vukove za 2-2 u seriji! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs 115:107 u četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Profimedia

Izabranici Majkla Melouna izjednačili su na 2-2 u seriji, nakon što su izgubili obe utakmice pred svojim navijačima.

Serija se sada ponovo seli u Denver gde će se u utorak na sredu u 04.30 odigrati peta utakmica ove serije.

Nikola Jokić je ponovo odigrao fenomenalnu utakmicu završivši je sa 35 poena, sedam skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Jokić nije postigao koš u trećoj deonici jer je presedeo veći deo zbog četiri lične greške, međutim, odigrao je svih 12 minuta u četvrtom kvartalu u kom je postigao 16 od ukupno 35 poena.

U pobedničkom timu bio je sjajan Eron Gordon sa 27 poena, uz 11-12 iz igre! Marej je postigao 19 poena, Braun 11, a Holidej 10 poena.

Kod domaćina istakao se jedino Entoni Edvards sa 44 poena, pet skokova i pet asistencija.

Utakmica nije dobro krenula za Nagetse, malo šta su gosti iz Kolorada mogli da odbrane i Minesota je rano došla do +7, 22:15.

Ipak, od tog trenutka, pa do sredine druge četvrtine na terenu je postojala jedna ekipa - Denver Nagetsi. Neverovatnom serijom 26:4 su preuzeli kontrolu nad utakmicom za velikih +15, 26:41.

Briljirao je Nikola Jokić, igrao je sjajnu košarku, a odličan doprinos imali su i igrači sa klupe, kao i Eron Gordon koji je bio bez promašaja u prvom poluvremenu.

Posebno zanimljivo je bilo krajem prve četvrtine kada je Jokić imao sjajne poteze, ali je “hajlajt” trojka Džamala Mareja sa više od pola terena.

Nagetsi su na poluvremenu imali +15, 49:64.

Treća četvrtina je bila izuzetno važna, s obzirom da je Jokić zbog dva brza faula, a ukupno četiri, morao da presedi veći deo.

Kada je otišao na klupu, Denver je imao dvocifrenu prednost i bilo je pitanje hoće li uspeti da održi tu razliku.

Nošen odličnom energijom momaka sa klupe, kao i Marejom i Gordonom, Nagetsi su bez problema bili u dvocifrenom plusu, što je verovatno i najvažniji detalj meča.

Jokić se potom vratio u četvrtoj četvrtini, odigrao ceo ovaj period i postigao čak 16 od 25 poena Nagetsa i time je trasirao put ka pobedi.

04:23

48' Poslednji minut!

Loše dodavanje Mareja i Edvards će imati dva slobodna bacanja na 52 sekunde do kraja.

Pogodio je jedno slobodno, 105:113.

Edvards je blokirao Mareja, posle toga je usledila tranzicija domaćina. Dva slobodna bacanja za Konlija.

Pogodio je oba, 107:113.

Poeni Nikole Jokića, 107:115.

04:21

37' Poslednja dva minuta!

Braun nije uspeo da poentira preko Taunsa, a onda Edvards pogađa, 104:111.

Poeni Nikole Jokića! Veoma važan poen, 104:113.

04:18

36' Koraci Gobera

Odlična odbrana Jokića.

Marej nije uspeo da poentira u reketu rivala, a potom Mekdenijels pogađa trojku, 102:111.

04:15

45' Denver vodi

Marej je promašio otvorenu trojku, a potom i Gordon nije uspeo da pogodi posle ofanzivnog skoka.

Tajm-aut Denver. Edvards ima dva slobodna bacanja.

Ubacio je oba slobodna bacanja, 99:109.

Fenomenalna asistencija Jokića za Gordona, 99:111.

04:12

44' Minesota preti

Poeni Nikole Jokića, 97:107. Njegov 12. poen u 4/4, ukupno 31. poen.

Rudi Gober pravi faul u napadu.

Braun je pogodio oba slobodna bacanja, 97:109.

Tauns je promašio trojku, a onda je Gober napravio petu ličnu grešku.

04:10

43' Denver u prednosti

Marej nije uspeo da pogodi težak šut preko Gobera.

Edvards je promašio, ali je Gober poentirao iz ofanzivnog skoka, 97:105.

Jokić nije uspeo da pogodi zicer.

04:01

04:01

41' Veliki pogodak Brauna

Mladi igrač Nagetsa pogađa trojku za +13, 88:101. Tajm-aut Nori.

Mekdenijels je poentirao u reketu, 90:101.

Ostaje perfektan Gordona, 10/10 iz igre, 90:103.

03:55

39' Tajm-aut Meloun

Gober je zakucao i smanjio na -11, 85:96. Meloun je zatražio tajm-aut.

Ofanzivni skok za Jokića i dobio je dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 85:98.

03:54

38' Ide trojka!

Pogađa je Nikola Jokić, 81:96.

Na drugoj strani Tauns poentira, 83:96.

03:52

37' Počela je poslednja deonica

Nikola Jokić poentira uz faul! Voker ga je faulirao, 81:93.

Aleksandar-Voker je promašio trojku, napad je za Denver.

03:50

03:50

03:46

36' Kraj treće četvrtine!

Timbervulvsi su serijom 6:0 završili treću deonicu, te Nagetsi imaju +11 pred poslednjih 12 minuta igre, 79:90.

03:43

35' Poslednja dva minuta treće četvrtine

Sjajna prodor i poeni Mareja, 73:90. Naz Rid poentira na drugoj strani terena, 75:90.

Marej ovoga puta ne pogađa tešku trojku.

03:42

03:36

32' Čelendž

Hoće da provere faul Mekdenijelsa nad Gordonom. Loš čelendž, ostaje lopta za Denver.

Podsećamo, Jokić nije na parketu zbog četiri lične greške.

Kristijan Braun je ubacio oba slobodna bacanja, 73:86.

Sjajna rampa Kej-Si-Pija nad Vokerom.

03:33

32' Edvards se upalio

Trojka mladog igrača Minesote, 71:81.

Uzvraća Džastin Holidej, 71:84.

Edvards poentira pored Gordona, 73:84. Holidej je sada promašio trojku.

03:32

03:28

29' Nagetsi održavaju prednost

Nova trojka Džamala Mareja! Denver na +16, 65:81.

Problem za Denver, četvrti faul Nikole Jokića. Ostaje na terenu Nikola.

Tauns je pogodio jedno slobodno bacanje, 66:81. Jokić i Marej nisu uspeli da poentiraju, a nije uspeo ni Tauns.

03:27

27' Trojka Marej

Njegovih sedam poena u nastavku, 58:73.

Trojku pogađa i Eron Gordon! Ima 8/8 iz igre, 58:76.

03:22

26' Rapsodija u drugom poluvremenu

Minesota je ubacila tri trojke za manje od dva minuta i to se ne sviđa Melounu, 58:70.

03:18

25' Počelo je drugo poluvreme

02:59

23' Sjajna košarka!

Gordon zakucava za +2, 44:56.

Mekdenijels pogađa težak šut, 46:56.

02:54

Doktor košarke

02:54

21' Poeni za Edvardsa

Minesota je na -9, 41:50.

Sjajna asistencija Jokića za Gordona, 41:52.

JOKIIIĆ! Zakucavanje Nikole Jokića, 41:54.

Trojka Edvardsa, 44:54.

02:49

02:49

19' Jokić dominira!

Strašan je Nikola Jokić! Njegov 17. poen, 8-10 iz igre, 35:50.

Tauns smanjuje, 37:50.

Porter junior nije uspeo da pogodi trojku, a onda Edvards postiže dva poena, 39:50.

02:46

17' Denver održava prednost

Jokić poentira van balansa, 30:46. Njegov petnaesti poen.

Naz Rid uzvraća, 32:46. Novo zakucavanje za Rida, 34:46.

02:41

15' Velika serija Denvera!

Braun poentira za velikij +15! Minesota je vodila 22:15, a sada je 26:41! Serija 26:4 za Denver!

Flouter Konlija, 28:41.

02:39

14' Džastin Holidej!

Njegove dve trojke na startu druge četvrtine, 26:37.

Novi poeni za Nagetse, deseti poen za Gordona, 26:39.

Igrači Denvera igraju sjajnu odbranu!

02:34

Ono njegovo

02:32

12' Poslednji minut prve deonice

Aleksandar-Voker prekida seriju Nagetsa, 24:27.

Odlična rampa Jokića nad Konlijem, a potom sjajna odbrana Gordona nad Taunsom.

Poen Nikole Jokića na kraju prve četvrtine, 24:29.

02:31

02:29

10' Odličan potez Gordona

Poentira uz faul iz kontranapada, 22:22. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje, 22:23.

02:22

9' Sjajna utakmica

Redži Džekson pogađa trojku za -2, 22:20. Tajm-aut Minesota.

Tauns je promašio trojku, nakon čega Kej-Si-Pi nije uspeo da poentira iz kontranapada.

02:21

02:17

7' Jokić pogađa uz faul!

Karl Entoni Tauns je napravio drugi faul! Umesto njega na terenu je Naz Rid. Jokić je promašio dodatno bacanje, 15:13.

Edvards je ubacio oba slobodna, 17:13.

Džekson je promašio trojku iz ćoška, ali nije i Naz Rid, 20:13.

02:12

Raspoložen ANT.

02:11

5' Edvards raspoložen

Postigao je devet poena mladi igrač Minesote, 15:9.

Tajm-aut.

Marej nije uspeo da pogodi flouter, ali Nagetsi potom igraju dobru odbranu.

Džamal pogađa, 15:11.

02:09

Egal na startu.

02:08

3' Minesota dobro otvara utakmicu

Edvards poentira iz tranzicije, 7:2.

Jokić lepo poentira, 7:4.

Edvards lepo pravi prostor, nadskače i pogađa, 9:4. Gordon uzvraća, 9:7.

01:54

1' Počela je utakmica!

01:15

Očekivano, Marej, Poup i Džekson igraju četvrtu utakmicu!

01:14

Dobro došli!

Pred nama je četvrta utakmica polufinala Zapadne konferencije. Nadamo se da nas čeka još jedna sjajna utakmica dve ekipe.