Košarka 260

28.3.2024.

23:58

Partizan ugrozio plej-in; ŽOC zna krivca – Đoković u Areni, Milutinov uzvratio "grobarima"

Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpijakosa rezultatom 74:69 u "Štark areni" u 32. kolu Evrolige.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Srđan Stevanović/Starsport

Crno-beli su imali +13 na ulasku u poslednju četvrtinu, ali su dozvolili seriju 18:2 Pirejcima, koju su velikim preokretom odneli bitnu pobedu iz Beograda.

Time su ozbiljno ugrožene šanse Partizana da se plasira u plej-in, koji je sada na skoru 14-18.

Olimpijakos je stigao do 20-12 i do kraja će se boriti za prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Pre početka meča mnoge su iznenadili zvižduci Nikoli Milutinovu, koji je nekoliko godina nosio dres Partizana. Centar Olimpijakosa to nije želeo da zameri navijačima bivšeg kluba.

Isto tako je bilo iznenađenje videti Novaka Đokovića u završnim minutima meča u Areni, iako je tokom meča bio na drugom kraju grada i promociji filma o Nikoli Piliću.

Sva dešavanja iz "Štark arene" pratili smo iz minuta u minut putem Live bloga B92.sport.

Hvala na pažnji!

To je bilo sve u blogu posvećenom okršaju Partizana i Olimpijakosa.

Do sledećeg čitanja, sportski pozdrav!

23:40

Mateuš Ponitka:

"Tu je bila ključna stvar imali smo momemtnum do kraja treće četvrtine. Imali smo 11 ili 13 razlike posle treće četvrtine. Odjednom  smo prestali da igramo našu igru, pogodili su istina neke šuteve srećno, ali i sreća je sastavni deo igre. Iskkoristili su svoj kvalitet, oni imaju iskusan tim. U poslednja dva-tri minuta igralo se koš za koš", rekao je Ponitka.

Na pitanje šta je problem i zašto crno-beli dozvoljavaju takve preokrete, nije imao odgovor.

"Iskreno ne znam. Trudimo se, radimo razne svari, ali svaki meč je drugačiji. Izgubili smo mnogo mečeva ove sezone na ovaj način. Da smo polovinu od njih pobedili, ne bismo sada pričali o plej-inu, već da smo bliži Top 4. I to je deo igre, moramo naći načina da pobeđujemo utakmice".

Partizan mora da ide na sve pobede do kraja.

"Kao i uvek, idemo utakmicu po utakmicu, da pobedimo. Pre svega protiv Budćnosti u nedelju, to će biti teška i važna utakmica u ABA ligi za nas, ako pobedimo završićemo kao verovatno drugi. Tri teške utakmce pred nama, moramo da gledamo svaku posebno i da sve pobedimo", zaključio je košarkaš Partizana.

23:26

Balša Koprivica:

"Još jedna dobijena utakmica za nas... Mislim da su presudile te sitne greške koje smo imali u trećoj četvrtini, koje su se prebacile i u četvrtu, gde smo im dozvolili vrlo lake poene i pravili ne baš pametne prekršaje. Nismo u odbrani uspeli da komuniciramo na par akcija, to nas je na kraju koštalo najviše", rekao je Koprivica.

"Dok sam bio na terenu više sam igrao protiv Rajta. Odlična su defanzivna ekipa, generalno, ne samo centri. Utakmica je bila tesna, dok sam bio u igri, upao sam u problem sa nekoliko faulova, pokušao sam da pomognem ekipi, a odbrana je bila najvažnija u tom trenutku".

Poslednja dva kola su ključna, a Partizan je svestan da mora da dobije oba susreta.

"Samo sledeću utakmicu gledamo, ne razmišljamo da li će druga ekipa da pobedi. Na nama je da dobijemo tu sledeću utakmicu", zaključio je centar Partizana.

23:18

Nikola Milutinov o zvižducima "grobara":

"Želim da se zahvalim Partizanu na poklonu. Stvarno mi to znači. jer sam ovde proveo prelepe godine. Jer da nije bilo Partizana, ne bi bilo ni mene ovde gde sam sada. Jedna velika zahvalnost klubu. Što se tiče navijača, sa neke strane su zvižduci i razumljivi. Ne osećam ništa loše prema njima. Verujem da je to iz nekog razloga zato što igram za Olimpijakos, a možda i zbog nečega što se desilo na prvoj utakmici. Ali kad god igram, idem na pobedu. Smešno zvuči, ali i kada igram protiv rođenog brata koji mi je najbliži, uvek idem na pobedu i još više se radujem kada njega pobedim. Uvek ću se truditi da dam sve od sebe za klub koji predstavljam, pobeda mi najviše znači", rekao je košarkaš Olimpijakosa.

23:07

Novak Đoković sve iznenadio kada se pojavio u Areni

Zato je sve iznenadio kada se pojavio u samoj završnici meča u "Štark areni".

Munjevito je stigao iz centra grada do Novog Beograda i zajedno sa sinom Stefanom, koji je veliki navijač Partizana, stigao na samu završnicu susreta.

23:00

Željko Obradović na konferenciji za medije:

"Čestitam Olimpijakosu na pobedu, sve su uradili u poslednjoj deonici, a mi smo odigrali katastrofalno poslednjih 10 minuta. Zbog toga smo izgubili utakmicu. Nismo imali pomoć sa klupe, donosili smo katastrofalne odluke oni se dobili priliku u tranzicji. Pretrčali su nas", rekao je Obradović, pa nastavio:

"Nije bio energetski pad, nego glupe izgubljene lopte u poslednjoj deonici. Kada imaš 13 razlike, treba da igraš pametno, da koristiš greške odbrane, a mi smo bili nestrpljivi, imali smo nerezonske šuteve. Hvala ovim ljudima, pokazali su da nam veruju, a ja mislim da im se ne odužujemo na pravi način".

22:50

Jorgos Barcokas na konferenciji za medije:

"Prvo želim da kažem da je atmosfera bila impresivna. Prošle godine nisam bio ovde zbog kovida i sada sam shvatio zašto su navijači veliki plus za Partizan. U poslednjoj četvrtini smo dominirali, počeli smo neverovatnom odbranom, Papanikolau, Gos i Vokap igrali su sjajnu odbranu, ali ceo tim je uložio napor. Čestitam mom timu, a Željku i Partizan želim sreću", rekao je trener Olimpijakosa.

Barcokas od Milutinovu i Petruševu:

"Nikola je imao operaciju, trenira sa nama po posebnom programu, sledeće nedelje kreće kontakt trening, tako da mislim da će za dve nedelje biti u formi za Evroligu. Filip ima uboj kosti, za šta treba 20 dana, to je bilo pre 10. Još jedno pet do deset".

22:40

Sofascore

22:38

Željko Obradović:

"Izgubljene lopte. Kontrolisali smo meč i zbog izgubljenih lopti smo izgubili meč", rekao je posle meča trener Partizana.

22:37

Jorgos Barcokas posle meča:

"Veoma važna, krucijalna pobeda. Naša odbrana u drugom poluvremenu je bila dobra. Dominirali smo na tom kraju i na kraju pobedili. Svi su igrali sjajno u odbrani, ne samo Vokap i Gos", rekao je trener Olimpijakosa.

22:37

Kostas Papanikolau:

"Partizan je sjajno startovao, ali momci koji su ušli sa klupe su odradili sjajan posao. Vratili su nas u meč. Oba tima su se sjajno borila. Neizvesna utakmica, mogla je da ode u obasmera. Srećan sam zbog mojih momaka. Borili smo se jako", rekao je košarkaš Olimpijakosa.

22:33

22:29

69:74 – kraj!

Neverovatan pad Partizana u poslednjoj četvrtini i preokret Olimpijakosa u prepunoj Areni.

To bi, praktično, moglo da znači da se crno-beli opraštaju od plej-ina, iako još ništa nije gotovo pred dva poslednja kola.

22:24

40' Partizanu "klizi" utakmica

Izjednačio je Kaminski, ali je onda prelako Fal pogodio za 69:71.

Onda je nekoliko promašaja i ofanzivnih skokova imao Partizan, ali je loptu odneo Vilijams-Gos i Kaminski ga je faulirao na 15 sekundi pre kraja.

22:23

40' Olimpijakos ima +2 na ulasku u poslednji minut

Larencakis je ubacio 1/2 penala posle ofanzivnog skoka tačno minut pre kraja.

22:20

38' Partizan prima poene posle svog tajm-auta

Neverovatna greška, kojom Olimpijakos preokreće ponovo.

Rezultatska klackalica i prava drama u završnici u Areni.

22:19

37' Vraća Partizan vođstvo!

I to zahvaljujući kapitenu Kevinu Panteru!

Pogodio je dva penala, pa posle dobre odbrane pronašao "pukotinu" u odbrani Olimpijakosa za preokret na 65:64.

22:14

36' Olimpijakos je preokrenuo!

Veliki propust u odbrani Partizana kažnjava Jorgos Papanikolau za 61:62.

Obradović zove tajm-aut na 4:20 pre kraja utakmice.

22:12

34' Ponitka polaže u kontri

I prekida veliku seriju Olimpijakosa, pa je sada 61:58.

22:08

33' Neočekivana drama!

Partizan se ugasio, a Olimpijakos potpuno vratio u meč.

Traje serija 12:0 gostujućeg tima za 59:58.

22:04

22:03

31' Olimpijakos pravi mini-seriju 4:0

Željko Obradović odmah traži tajm-aut da to "iseče".

21:57

57:46 – kraj 3/4!

Partizan je iznudio pet sekundi Olimpijakosa i izborio se za poslednji napad u četvrtini.

Za 11 sekundi Doužer je pronašao Kaminskog pod obručem za 59:46 i erupciju u Areni pred ulazak u poslednjih 10 minuta.

21:56

29' Kevin Panter vezuje pet u nizu!

Dvojka, pa trojka, kao odgovor na dalekometni pogodak Vilijams-Gosa.

Rezultat je 57:44 na minut i po pre kraja treće deonice.

21:52

Peđa Milosavljević/Starsport

21:51

27' Doužer probija za +14

Njegovim poenima je na semaforu bilo 52:38, ali je odmah smanjio Ajzea Kenan trojkom za 52:41.

21:50

26' Kaboklo donosi +12!

Ukucao je Brazilac loptu u obruč o doneo najveću prednost od početka susreta 50:38.

21:46

24' Partizan ponovo beži Olimpijakosu

Kaboklo posle novog ofanzivnog skoka, pa Kaminski pod obručem za novih +10 (46:36).

21:43

23' Partizan više od dva minuta bez poena

A onda je Kaboklo pogodio uz faul za 42:34.

21:39

21:23

40:32 – kraj 2/4

Sva dešavanja u finišu druge deonice donela su 10 poena razlike Partizanu.

Ali, prelako je u poslednjih osam sekundi Najdžel Vilijams-Gos prošao kroz odbranu i pogodio za 40:32 na poluvremenu.

21:20

20' Ponitka je ubacio 4/4!

A onda, u dodatnom napadu, Doužer ide na liniju penala i ubacuje ih 2/2.

Partizan ima ogromnih +10 (40:30).

21:17

20' Faul Larencakisa, pa nesportska Mekisika nad Ponitkom!

Veoma bitan momenat, jer će Ponitka imati četiri uzastopna slobodna bacanja i loptu sa strane.

21:13

18' Strašna trojka Pi Džej Doužera!

Na isteku napada, preko Fala i preteške situacije.

Za erupciju u Areni i 31:28.

21:12

21:08

17' Partizan ne prestaje da greši

Vrlo, vrlo nervozna igra, sa puno grešaka u drugom kvartalu.

Olimpijakos to koristi i sa linije penala (Rajt, pa Mekisik 2/2) dolazi do izjednačenja 28:28.

21:05

21:03

15' Uh, kakva sekvenca Alena Smailagića!

Prvo brutalna blokada kada je Rajt krenuo na zakucavanje, a onda u kontri pogađa trojku za 28:23.

Interesantno, sve tri trojke Partizana do sada su pogodili visoki igrači (Kaboklo, Kaminski i Smailagić).

21:00

14' Treća uzastopna "prodata" lopta Avramovića

Zbog toga Aleksa ide na klupu, svestan svojih grešaka.

Srećom, Olimpijakos to, za sada, ne koristi.

20:59

13' Kevin Panter je "u zoni"

Još jedan njegov pogodak sa poludistance, četvrti u nizu za 25:20.

Međutim, posle 1/2 bacanja Rajta, Avramović prelako prodaje drugu uzastopnu loptu i Vilijams-Gos pogađa za 25:23, a Željko Obradović zove tajm-aut.

20:58

20:56

12' Prvi koš iz igre posle dva minuta druge deonice

Ubacuje ga Mozes Rajt trojkom iz ćoška za 23:20.

20:55

20:50

22:17 – kraj 1/4

Imao je Partizan +9 fantastičnim zakucavanjem Kaminskog (22:13).

Ipak, dozvolio je četiri laka poena, Papanikolaua i Vilijams-Gosa u kontri za +5 nakon prve četvrtine.

20:49

9' Kevin Panter se razigrao

Dve sigurne poludistance, i to preko Mustafe Fala, za 20:13.

20:46

7' Ide trojka Kaminskog!

Sjajno otvaranje na centralnoj poziciji i meka ruka američkog centra za 16:11.

20:45

20:43

6' Partizan dominira u ofanzivnom skoku

Već šesti skok u napadu crno-belih.

Olimpijakos još uvek nema nijedan.

To pravi razliku i na semaforu je 13:9.

20:41

20:41

20:41

5' Partizan u blagoj prednosti

Sada nekoliko promašenih napada u nizu, ali prednost je na strani crno-belih 11:9.

20:36

3' Rezultatska klackalica na startu

Papanikolau je odgovorio trojkom za 3:3, da bi poentirao Ponitka, a onda još jednu trjoku ubacio Kenan za 5:6.

Na isteku trećeg minuta Kaboklo pogađa flouter o tablu za 7:6.