Futsal: Srbija bolja od Slovenije

Futsal reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju sa 2:0 (0:0) u prvoj utakmici na Evropskom prvenstu u Mađarskoj.

Petak, 22.01.2010.

20:39

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je već u prvom minutu nastavka našu reprezentaciju u vođstvo doveo Milan Rakić svojim prvim golom na šampionatu. U osmom minutu drugog poluvremena, posle dodavanja Lazića i Pavićevića, Slobodanu Janjiću nije bilo teško da postigne još jedan gol za našu selekciju. Drugu utakmici u grupi C Srbija igra protiv reprezentacije Rusije 24. januara.

Za reprezentaciju Rusije igraju dva Brazilca, i Rusi su pored selekcije Španije favoriti za osvajanje zlatne medalje. U prvoj utakmici C grupe Rusi su bez većih problema ubedljivo slavili protiv Slovenaca sa 5:1.

Naša selekcija je pobedom protiv Slovenije obezbedila plasman u četvrtfinale. Potencijalni protivnici Srbije su ekipe koje se takmiče u grupi D, Španija, Portugalija i Berolusija.