ABA: Samo Zvezda i Cedevita imaju 2-0

Košarkaši Cedevite pobedili su Sutjesku u Nikšiću rezultatom 83:68, u poslednjoj utakmici 2. kola ABA lige.

Nedelja, 04.10.2015.

22:57

Cedevita je uz Zvezdu jedina ekipa sa msksimalnim učinkom u prve dve runde, a srpskom i hrvatskom šampionu može da se pridruži i Olimpija u ponedeljak.

Duel u Nikšiću gosti su rešili u svoju korist tek u poslednjoj četvrtini, iako su tokom cele utakmice imali prednost. Sutjeska se vratila u trećoj deonici, pa je pred odlučujućih 10 minuta bilo nerešeno 54:54.

Ipak, gosti iz Zagreba su na kraju potvrdili kvalitet i ostvarili su laganu pobedu. Miro Bilan bio je najbolji sa 20 poena i 13 skokova, 18 je dodao Pulen, a 14 Vajt. U domaćem sastavu Vranješ je imao 20 poena, a Pavličević 14.

Pobedu je ostvarila i druga zagrebačka ekipa u nedelju, pošto je Cibona savladala Tajfun sa 71:69. Cibose su do prve pobede u sezoni vodili Žižić sa 19, odnosno Jagodić Kuridža i Krušlin sa po 10 poena.

Krka – Zadar 77:66

Tabela: Crvena zvezda 2-0, Cedevita 2-0, Mega Leks 1-1, MZT 1-1, Tajfun 1-1, Zadar 1-1, Krka 1-1, Budućnost 1-1, Cibona 1-1, Metalac 1-1, Olimpija 1-0, Igokea 0-1, Partizan 0-2, Sutjeska 0-2.