SP: Tri medalje za kajakaše Srbije!

Nedelja, 12.08.2007.

14:05

Kajakaši Srbije osvojili su tri medalje na Svetskom prvesntvu u Duizburgu. Četvorosed Filipović, Sibinkić, Đenadić, Zorić bio je drugi na 200m, dvosed Filipović, Zorić osvojio je bronzanu medalju, a treće mesto pripalo je i ženskom četvorosedu Knežević, Panda, Kubik, Tibor.

U kajaku četvorosedu Filipović Ognjen, Bora Sibinkić, Milan Đenadić i Dragan Zorić u disciplini K-4 200m postali su vicešampioni sveta.

Prošlogodišnjim prvacima Sveta (Segedin 2006) i aktuelnim prvacima Evrope (Španija 2007) zlatna medalja izmakla je u fotofinišu trke.

Naš četvorosed deonicu je preveslao je za 0:30.735.sekundi, dok su prvoplasirani Mađari ostvarili vreme 0:30.715. sekundi.
Dvosed Filipović, Zorić u disciplini K-2 200m zauzeo je treće mesto (0:32.993), prvo mesto zauzeli su Belorusi (0:32.251), a drugo Nemci (0:32.597).

Veliku radost doneo je i ženski četvorosed Miljana Knežević, Antonija Panda, Renata Kubik i Marta Tibor osvojivši bronzanu medalju u disciplini K-4 200m.

Njihovo vreme bilo je 0:36.569 sekundi, bolje od njih bile su prvoplasirane Nemice 0:35.459 sekundi, kao i drugoplasirane Mađarice 0:35.617sekundi.

Ponosan sam što sam na čelu saveza koji može da se pohvali ovim rezultatima. Zaista sam srećan i zadovoljan što su naši kajakaši u samom svetskom vrhu. Svako takmičenje predstavlja novo iskustvo i novi izazov, drago mi je što timskim radom postižemo odlične, vrhunske rezultate i postavljamo nove rekorde i ciljeve,” rekao je Mirko Nišović trostruki Svetski i Olimpijski prvak u kanuistici, sada Predsednik Kajakaškog saveza Srbije.