Utorak, 16.08.2022.

12:15

Lopes i Drisbioti osvojili zlatne medalje u brzom hodanju na 35 km

Španski atletičar Migel Anhel Lopes osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u brzom hodanju na 35 kilometara.

Lopes je trku završio rezultatom dva sata, 26 minuta i 49 sekundi, dok je srebro osvojio domaći takmičar Kristofer Linke, koji je za pobednikom zaostao 2,41 minut.

U dosadašnjoj karijeri Lopes je osvojio zlatne medalje u brzom hodanju na 20 kilometara na Evropskom prvenstvu u Cirihu 2014. i na Svetskom prvenstvu u Pekingu godinu dana kasnije.

Do bronzane medalje je došao Italijan Mateo Djuponi uz zaostatak od 3,45 minuta za Lopesom.

Zlato je u ženskoj konkurenciji pripalo Grkinji Antigoni Drisbioti, koja je trku završila za dva sata i 47 minuta.

Španska atletičarka Rakel Gonsales je osvojila srebro sa zaostatkom od 2,11 minuta za pobednicom, dok je bronzu Madjarskoj donela Viktorija Madaraš (2:49,58).