Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u meču 22. kola Superlige Srbije – 2:0 (1:0).

Subota, 22.02.2020.

17:40

Šampion Srbije lako je izašao na kraj sa gostima iz Novog Sada.

Istim rezultatom kao i protiv Čukaričkog na Banovom Brdu, Crvena zvezda je 11. put uzastopno savladala ekipu Vojvodine.

El Fardu Ben doveo je crveno-bele u vođstvo u 18. minutu.

Gavrić je pravio velike probleme po levoj strani od samog početka meča i posle jednog centaršuta Saničanin je zakačio loptu i ona je pala pravo na nogu El Fardu Bena, koji dobrim udarcem iz prve trese mrežu Rockova.
Četiri minuta kasnije je Pavkov propustio veliku priliku u situaciji jedan na jedan sa Rockovim, pošto je šutirao pravo u njega.

Zvezda je nastavila da dominira, imala je još nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena, a najbolja je bila u 30. minutu kada je Nikolić pogodio stativu.
U drugom poluvremenu Zvezda je igrala sigurno i čekala svoju šansu iz brzih kontri, a posao im je olakšao Gemović, pošto je zaradio drugi žuti i crveni karton u 61. minutu.

Isekao je kontru domaćina oštrim startom nad Nikolićem i zasluženo zaradio isključenje.

Prednost je duplirao Gobeljić golom iz daljine u 65. minutu. Do kraja meča Zvezda je rutinski odradila posao i upisala novu pobedu.
Na stadionu "Rajko Mitić" Zvezda je protiv Vojvodine slavila na poslednja tri susreta bez primljenog gola (4:0, 2:0, 2:0), dok je u prvom delu sezone u Novom Sadu šampion Srbije slavio rezultatom 2:1.

Crvena zvezda nalazi se na prvom mestu sa 58 osvojenih bodova, a Vojvodina je na trećoj poziciji sa 45 bodova. Meč ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOGA.