Sergej Milinković-Savić može da se pohvali kao fudbaler sa najboljom ocenom od srpskih igrača, za prethodnu nedelju.

Ponedeljak, 23.09.2019.

12:00

(Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Po aplikaciji "Sofascore", Milinković-Savić bio je najbolji fudbaler Lacija u pobedi rimskog kluba nad Parmom.

Vezista "nebesko plavih" direktno je učestvovao kod drugog pogotka, kada je sjajnom asistencijom proigrao Marušića, koji je poslao loptu u donji desni ugao.

Pored te asistencije, Sergej je izgledao sjajno na terenu, imao je čak 108 kontakata s loptom, procenat uspešnih dodavanja mu je bio 92, a pored toga imao je i četiri šuta ka golu Luiđija Sepe.

Ništa manje impresivan bio je Nikola Ninković, koji, reklo bi se, igra u formi života.

Nekadašnji igrač Partizana igra sjajno za Askoli u Seriji B, a za vikend je učestvovao asistencijom u pobedi od 5:1. Po "Sofascore" zaslužio je ocenu 8,1.

Popularni "Džigi" odigrao je šest utakmica ove sezone i ima skor od gola i čak šesta dodavanja, koja su direktno vodila ka pogotku.
Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images
Kada smo kod ocena, za vikend je briljirao bivši čuvar mreže Crvene zvezde – Predrag Rajković. Rajković ove sezone brani za Rems i u meču protiv Monaka uspeo je čak četvrti put, u šest mečeva, da sačuva mrežu netaknutom.

"Kneževi" su imali četiri šuta ka okviru gola, a Rajković je svaki uspeo da odbrani i zasluži ocenu 8 od "Sofascore".

Ostaćemo u odbrani. Branislav Ivanović neizostavni je šraf odbrane Zenita i može da se pohvali još jednom dobrom partijom, baš kao i fudbaler Orenburga Uroš Radaković.

Na sredini terena, uz Milinković-Savića i Ninkovića, solidne partije imali su i Marko Grujić (Herta), Marko Jevtović (Konjaspor) i Luka Milivojević (Kristal Palas).

Napad za prethodnu nedelju predvode Dušan Tadić i Đorđe Despotović.

Fudbaler Ajaksa odigrao je dobar meč protiv ljutog rivala PSV, koji je na kraju završen rezultatom 1:1, a Tadić je bio asistent u jedinom pogotku kluba iz Amsterdama.

Pogledajte učinke i ostalih srpskih fudbalera:

Golmani:
Marko Dmitrović (Eibar) – četiri odbrane, bez primljenog gola protiv Levantea.
Predrag Rajković (Rems) – četiri odbrane, bez primljenog gola protiv Monaka.

Odbrana:

Aleksandar Kolarov (Roma) – igrao do 90 minuta u pobedi protiv Bašakšehira, dao gol u pobedi protiv Bolonje
Nikola Milenković (Fiorentina) – igrao 90 minutau remiju s Atalantom 2:2, dobio žuti karton
Nikola Maksimović (Napoli) – igrao 90 minuta u pobedi na Lećeom 4:1.
Matija Nastasić (Šalke) – igrao od 76. minuta u trijumfu protiv Majnca 2:1.
Miloš Veljković (Verder) – povređen.
Stefan Mitrović (Strazbur) – dobar meč protiv Nanta, igrao 90 minuta u pobedi protiv Nanta.
Branislav Ivanović (Zenit) – 2x90, remi protiv Liona i pobeda protiv Rubina iz Kazanja (5:0), uz postignut gol.
Uroš Spajić (Krasnodar) – igrao u debaklu protiv Bazela (5:0), protiv CSKA bez minuta.
Ivan Obradović (Legija Varšava) – van tima
Antonio Rukavina (Astana) – 90 min protiv Junajteda (0:1), u ligi van tima
Milan Rodić (Crvena zvezda) – nije igrao protiv Bajerna i Partizana.
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – 90 minuta u porazima od Bajerna iz Minhena i Partizana.
Nemanja R. Miletić (Partizan) – 90 minuta u remiju protiv AZ Alkamara i pobedi protiv Crvene zvezde.

Vezni red:

Nemanja Matić (M. Junajted) – kapiten u pobedi protiv Astane, odigrao 71. minut u porazu od Vest Hema.
Luka Milivojević (Kristal Palas) – 90 minuta u remiju protiv Vulverhemtpona.
Lazar Marković (Partizan) – rezerva, nije ulazio u igru.
Marko Grujić (Herta) – igrao ceo meč u pobedi protiv Paderborna.
Nemanja Maksimović (Levante) – odigrao dobar meč u pobedi protiv Majorke.
Nemanja Radoja (Levante) – ušao na teren u 71. minutu, u remiju s Eibarom.
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – bez učinka protiv Kluža, asistencija u pobedi nad Parmom.
Saša Lukić (Torino) – nije igrao za vikend.
Nemanja Radonjić (Marsej) – igrao od 67. minuta protiv Monpeljea, bez učinka.
Filip Kostić (Ajntraht) – igrao 90 minuta u porazu od Arsenala i remiju protiv Dortmunda, bez gola i asistencije.
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – povređen, nije igrao protiv Arsenala i Dortmunda.
Dušan Tadić (Ajaks) – 2x90m, bez učinka protiv Lila, asistencija protiv PSV.
Andrija Živković (Benfika) – povređen, nije igrao protiv Lajpciga i Moreirenšea.
Adem Ljajić (Bešiktaš) – dao gol u porazu od Slovana, u ligi igra u ponedeljak.
Miralem Sulejmani (Jang Bojs) – povređen, nije igrao protiv Porta i Bazela.
Nenad Krstičić (AEK) – igrao 78 minuta u pobedi nad Panetolikosom, bez učinka.
Branko Jovičić (Zvezda) – povređen.
Zoran Tošić (Partizan) – igrao 63 minuta protiv AZ, u derbiju protiv Zvezde dao gol.
Saša Zdjelar (Partizan) – 90 minuta protiv AZ Alkmara i Zvezde, bez gola ili asistencije.